Payby.me işlem başına ücret mi alıyor ?

Bora1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
İndirimlerden faydalanıp Steam üzerinden tam 15 Lira tutarında Grand Theft Auto Complate Pack satın aldım.
Ondan önce Denizbank ATM ile 20 Lira yatırdım. Eve gelip satın aldım son birkaç dakika kalmıştı indirim süresinin bitmesine. Daha sonra payby.me sitesinden kart bilgilerine girdim. 20 Lira yüklenip 15 Lira tutarında işlem yapıldığı gözüküyor. Fakat kalan para 4.54. Aradaki para önemli değil ancak tekrar yükleme yapacağımızda ona göre fazla yatıralım ki almak istediğimiz oyunu alabilelim. Hemen kartın arkasındaki numarayı aradım. 18 Yaşını doldurmadığım için işlem yapamayacaklarını, bankaya gitmem gerektiğini söylediler. Böyle bir ücret alımı söz konusu mu ? Değilse bu para nereye gittmiş olabilir ?
Not: Kart şifresi almak haricinde hiçbir işlem yapılmadı daha önce.
Yardımlarınızı bekliyorum, Teşekkürler.

Rxpt3B4.png

Q0JHY7F.png

Ben de buna benzer olayı yaşadım, konunun alışveriş yaptığımız site ile alakalı olduğunu söylediler. Ben paramın iadesini istedim ve aldım, ama bu olay bir daha olursa iadesinin olmayacağını ifade ettiler.

Ben de buna benzer olayı yaşadım, konunun alışveriş yaptığımız site ile alakalı olduğunu söylediler. Ben paramın iadesini istedim ve aldım, ama bu olay bir daha olursa iadesinin olmayacağını ifade ettiler.
Ama sonuçta onlardan kaynaklı bir hata nasıl bir daha iadesi yapılmaz ? Sebep olarak ne söylediler ?

Bildiğim kadarıyla işlem başına bir ücret alınmıyor, ben de Paybeyme kullanıcısıyım.
Steam'den oyunu alırken fatura benzeri bir sayfa gelir. Orada da düz 15TL mi yazıyordu?
Dolar bazlı işlem yapılsa anlarım ufak tefek kayıpları ancak Türk lirası ile işlem yapılmış.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı