Çözüldü Paycell hesabımda beliren 2700 lira nereden geldi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zentavision

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar konuyu hangi kategoride açacağımı bilemediğim için buraya açtım. Sorum şu ki Paycell hesabıma 1 yıl sonradan giriş yaptım ve hesabımın bakiyesinde 2.700 civarı bir para olduğunu gördüm. Bunun sebebi nedir?

Screenshot_2023-10-21-16-04-53-448-edit_com.turkcell.paycell.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba arkadaşlar konuyu hangi kategoride açacağımı bilemediğim için buraya açtım. Sorum şu ki Paycell hesabıma 1 yıl sonradan giriş yaptım ve hesabımın bakiyesinde 2.700 civarı bir para olduğunu gördüm. Bunun sebebi nedir?

Eki Görüntüle 1984925

Bu gördüğünüz kısım faturanıza yansıtabileceğiniz limit. Bu parayı harcadığınızda telefon faturanıza yansıyor. Kesintileri fazla yüksek olacağı için kesinlikle önermem. Keyfi bir para değil yani. Bunu kredi kartı limitiniz gibi düşünebilirsiniz.
Bu durumda sorması gerekiyor. Diyelim bu parayı harcadı. Anında faturasına harcadığı kadar yansıyor. Bedava para değil yani. Bir nevi kredi. Bedava paraymış :D üzümünü yiyip bağını sormamak lazımmış :D Mükemmelsiniz.
Mesajın ironi olduğunu kavrayamadın mı ?

Bildiğim kadarıyla o miktar kredi gibi düşünebilirsin.
Sağ olun hocam.
Hattınız Turkcell mi?
Evet hocam.
Bu gördüğünüz kısım faturanıza yansıtabileceğiniz limit. Bu parayı harcadığınızda telefon faturanıza yansıyor. Kesintileri fazla yüksek olacağı için kesinlikle önermem. Keyfi bir para değil yani. Bunu kredi kartı limitiniz gibi düşünebilirsiniz.
Sağ olun hocam bilgi için az kalsın karta atıyorum 400 ü :)

Geçen ay buradan 230 TL çektim 282 olarak geri ödedim. Müthiş bir deneyimdi.

Bu yüzden artık ironi yapmıyorum.
Sağ olun hocam deneyiminizi bizimle paylaştığınız için.

Kredi gibi düşünün, bakiyeyi karta aktardığınız zaman sizin faturanıza yansıyor ve faturanız kesilince ödüyorsunuz. Faizi var mı orasını bilmiyorum. Ama kesinlikle bedava para sanıp karta aktarayım demeyin maddi sıkıntı yaşarsınız sonra. İptal edilmiyor çünkü.

Geri
Yukarı