Çözüldü PAYDAY 2 150 FPS olmasına rağmen oyunun akıcı olmaması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

witlaus

Hectopat
Yer
Bursa
PAYDAY 2'de en yüksek ayarlarda 150 civarı FPS almama rağmen 40'tan beter bir görüntü var. Hiç hissettirmiyor. V-Sync'yi açıp 50 FPS'e sabitlenince bile aynı akıcılık neredeyse. Kesklinliği yumuşatma 8X olmasına rağmen de bir keskinlik. Monitör 75Hz olduğu için FPS limitini 75'te yapsam, V-Sync açınca kendiliğinden 50'ye de sabitlense aynı kasma görüntüsü var. Sebebi nedir?
Sistemim rahatlıkla yetiyor oyuna.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu benim de 1 ay önce kadar yaşadığım bir durumdu. 144 Hz ile sanki 30 FPS oynuyormuşum gibiydi. Meğer Hz değerini değiştirmek gerekiyormuş.

Oyunu kapatın. Başlat > çalıştır > %appdata% yazın.
Sonra bir önceki dosyaya, AppData dosyasına geri dönün.
Local > PAYDAY 2 > renderer_settings.xml'yi açın.

refresh_rate = "75" olarak değiştirin ve kaydedin, tamamdır.
Bu benim de 1 ay önce kadar yaşadığım bir durumdu. 144 Hz ile sanki 30 FPS oynuyormuşum gibiydi. Meğer Hz değerini değiştirmek gerekiyormuş.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Windows ve R tuşlarına aynı anda basın. %appdata yazın. Daha sonra bir adım geri gelerek AppData'ya gelin.
AppData/Local/PAYDAY 2 dizinine gelip renderer_settings.xml'yi açın.
CTRL ve F ye basıp, refresh_rate yazın. Daha sonra çıkan sonucun değerini monitörünüzün Hz değerine ayarlayın. Ve kaydedin. PC'yi yeniden başlatın.

Artı -1 Eksi
Windows ve R tuşlarına aynı anda basın. %appdata yazın. Daha sonra bir adım geri gelerek AppData'ya gelin.
AppData/Local/PAYDAY 2 dizinine gelip renderer_settings.xml'yi açın.
CTRL ve F ye basıp, refresh_rate yazın. Daha sonra çıkan sonucun değerini monitörünüzün hz değerine ayarlayın. Ve kaydedin. PC'yi yeniden başlatın.
Eyvallah hocam çözüldü.

Hocam sizinkini görmemişim size de çok teşekkürler.

Geri
Yukarı