Steam Payday 3 Çin'de daha ucuz

Para birimi değişiminden önce en ucuza oyun satılan ülkelerde Arjantin ve Türkiye genellikle listenin en üstlerindeydi. Yeni güncelleme ile birlikte Türkiye, şu an da belli bir grup ülke ile aynı fiyatlandırmaya sahip. Yayıncılar artık bu gruba özel fiyatlandırmalar belirliyor. Özel fiyatlandırma uygulayan oyunların bazılarında hâlâ daha en ucuza alan ülkelerden biri Türkiye. İleride daha fazla firma özel fiyatlandırma uyguladığı sürece eskisi kadar olmasa da ucuza oyun almaya devam edilir. Eskisine göre en önemli fark oyunların dolar ile satılmasından ötürü fiyatların doların değişiminden anlık etkilenmesi oldu.
Onlar şimdi ucuz diye Çin'den mi oyun alacaklar peki?
VPN kullanıp başka bir ülkeden oyun almak Steam sözleşmesine göre yasak. Tespit edilirse Steam hesabınıza erişiminiz sonlandırılabilir. Ayrıca her ülke için bunu yapmak kolay değil, yine de farklı ülkelerden yapmaya çalışanlar olabilir ama biraz kâr edeceğim diye riske atmaya ve uğraşmaya değmez.

Gene 500 TL'den daha ucuza gelmiyor öyle olsaydı batmış gibi hissederdim. Bir oyuna hiç tek seferde bu kadar vermemiştim.

Değdi diyebilirim ama şuan boş olsa da güncellemeler ile v.s oyunu harika yapışlarını izliyoruz.

Çin'in nüfusuyla Türkiye'yi kıyaslayamayız. Adamlar 1 dolara bile satsa kar yaparlar Çin'de. Fiyatı düşürüp daha fazla sayıda satmaya, sürümden kazanma deniyor. Türkiye'de 100 bin adet 3 dolardan satılması mı Çin'de 1 dolardan 1 milyon adet satılması mı?

Kanka sen böyle deyince sanada hak verdim doğrusu cevabın için teşekkürler.

Bence artık Steam'i takip etmek gereksiz.
Steam bitti artık yok. Bence kur değişimi ile oyunlar kat ve kat zam yemişken aşırı pahalı hale gelen Steam konuşmak artık yersiz.
Çin Steam'i ucuzmuş oradan neden oyun almıyoruz...vs. İp, VPN uğraş ,Steam yasaklama riski...vs. Bla bla o zaman bu herifler niye IP ini sapını VPN'yi değiştirip te ban yeme riskini göze alıp steamTR den paso oyun alıp bizim dolar kuru yememize ön ayak oldular? Aynısını Çin'e de yapsınlar yani batılılar ve bu ülkedeki Steam aşıkları da aynı bizden illegal şekilde Steam üzerinden nasıl ucuza oyun aldilarsa Çin'den de alsınlar, Çin de dolara geçsin onlara da girsin bana ne bu dakikadan sonra gram umurumda değil artık Steam oyun alım noktasında benim için bitti. Steam sadece kütüphanem ve başka yerden alacağım oyunların incelemeleri ve istatistiklerinden ibaret benim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı