Paylaşımlı ekran kartlarında RAM artarsa performans da artar mı?

Beyaz Işık

Femtopat
Daha fazla  
Hocam şimdi bende 128 VRAM'li Intel UHD var ancak 4 GB bellek alabiliyor, benim 8 GB RAM var ve bunu 32 veya 24 yapmak istiyorum. Büyük FPS artışı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır VRAM arttırmak bir şey katmaz arabalardan örnek vereyim eski Amerikan arabaları 5.0 motor ama 200-210HP oluyor ama günümüzde 1.6 motorlardan 220HP alınıyor burada VRAM motor hacmi oluyor.

Hayır VRAM arttırmak bir şey katmaz arabalardan örnek vereyim eski Amerikan arabaları 5.0 motor ama 200-210HP oluyor ama günümüzde 1.6 motorlardan 220HP alınıyor burada VRAM motor hacmi oluyor.
Peki ya paylaşımını artırsam çünkü 4gb alabiliyor eğer ki bunu 8 yaparsam benim için iyi olur sence yapabilirsiniz

Peki ya paylaşımını artırsam çünkü 4 GB alabiliyor eğer ki bunu 8 yaparsam benim için iyi olur sence yapabilirsiniz.

Masaüstü sistemlerde her BIOS da olmuyor ama VRAM arttırma seçeneği oluyor oda çok verimli değil sebebi 512MB'a kadar arttırılıyor ve öyle RAM'den ekran kartına VRAM verdim diye bir şey yok maalesef onu sistem kendisi ayarlıyor ekstra olarak UHD'yi 32 GB VRAM de varsan farkı olmaz ekran kartı performansını frekans değerleri belirler.

Örneğin geçenlerde çinde 16GB RX580 çıkmış. Düşününce performansi daha iyi dersiniz değil mi? Ama o kart 16GB VRAM kullanacak kapasitede olmadigindan VRAM kullanimi 6 7 yi geçmiyor zaten. Bu da onun gibi. Bir sınırı vardır o sınıra kadar performans artar sonra değişmez. Tahminim 1GB.

Geri
Yukarı