PayPal 2,500 Çalışanını İşten Çıkarıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
PayPal işten çıkarma

PayPal CEO’su Alex Chriss personeline gönderdiği bir mektupta şirketin iş gücünün yüzde 9’unu yani 2,500 kişiyi işten çıkaracağını açıkladı. PayPal’ın işten çıkarmaları, şirketin maliyetleri düşük tutmak için 2.000’den fazla işçiyi işten çıkarmasından neredeyse bir yıl sonra gerçekleşti. 2023’teki binlerce işten çıkarmalara rağmen teknoloji şirketlerindeki işten çıkarmalar 2024’te de devam etti. Ocak ayı başlarında Google, Asistan […]

Devamı: PayPal 2,500 Çalışanını İşten Çıkarıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Günümüzdeki birçok şirket, işten çıkarmalara gidiyor. Çalışanlar için oldukça üzücü durum. Bir yandan kendisinin işten çıkarılmadığına seviniyor ancak diğer tarafta da arkadaşı işten çıkarıldığı için üzülüyorlar.

Günümüzdeki birçok şirket, işten çıkarmalara gidiyor. Çalışanlar için oldukça üzücü durum. Bir yandan kendisinin işten çıkarılmadığına seviniyor ancak diğer tarafta da arkadaşı işten çıkarıldığı için üzülüyorlar.
Sanmıyorum o kadar kafaya taktıklarını, kültürel açıdan farklı yaklaşımlar çoğunlukta. Ayrıca ABD amalgam capriccio pizza bulamacı kültüründe çok nadir bir üzüntüden bahsediyorsun, timsah göz yaşları.

Amaa.... Aaa @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE öyle deme lütfen, yıllardır karşılıksız bastığımız paranın insanları numaraya çevirip eve tıktığımız dönemde gerek "yardım fonu" gerek "size ülke olarak yardım ediyoruz, ama yolladığımız javelinlerin parasını da ödemeyi unutmayın" gibi tiyatrolarla ekonominin içinden geçtik. Neden dijital paralara geçmeye çalışıyoruz, sadece güvenli ve hızlı olduğu için reklamı olamaz. At oraya 1 sıfır numpad'den :)

Fon ve yatırımcı bulup firma CEO'larının 2019-2022 arası hatalarını örtbas etmek için yerlerine eski yılan CEO'ları koyup şirketlerin içini hisselerle boşaltmaları da pastanın üstündeki çilek aslında. Ve bunların büyük çoğunluğu dijital sektörlerde varolan - fiziki varlıklara dayalı olmayan firmalar.

Not: Lojistik ve sektörel dalgalanmaları hesaba katmadım, lakin onları hesaba katmasına gerek olmamalı yukarıyı okuyup araştıran herhangi birinin, zira onlar daha da fena.

Geri
Yukarı