PayPal ABD üzerinden sipariş edilen kart Türkiye'ye gelir mi?

199908

Kilopat
Arkadaşlar PayPal Amerika birleşik devletleri üzerinde hesabım var. Şimdi içinizden birileri demesin bana PayPal Türkiye'de yasaklanmamış mıydı? Falan diye kullanmak isteyen uluslararası olarak kullanabilir asıl sadete gelmek istiyorum "PayPal cash debit Card" olayı var. Sipariş ettim diyelim Amerika'da aldığım fiziksel adrese gelir mi? Adresi shipito adında bir siteden aldım ücretsiz bir biçimde ha diyelim oradaki adresime geldi oradaki sistem nasıldır bilemiyorum. Örneğin. Ben Amerikan banka kartını Türkiye'ye getirebilir miyim daha sonradan gümrükten geçer mi geçerse ne isteyeceklerdir vergi gibi vb. ücretler yardımcı olabilirseniz eğer çok sevinirim. (fiziksel adres PayPal sistemine kayıtlı)

Kart gumrukten gecer sorun olmaz. Benim kaybolan Paypal Business kartim yaklasik 3 haftada geldi. Sonucta zarfla gonderiyorlar, koli olmadigindan gumruge takilmaz. Ancak Paypal kartini Turkiye'de POS cihazlarinda kullandiginizda yuzde 6 komisyon kesiyorlar, haberiniz olsun.

Arkadaşlar PayPal Amerika birleşik devletleri üzerinde hesabım var. Şimdi içinizden birileri demesin bana PayPal Türkiye'de yasaklanmamış mıydı? Falan diye kullanmak isteyen uluslararası olarak kullanabilir asıl sadete gelmek istiyorum "PayPal cash debit Card" olayı var. Sipariş ettim diyelim Amerika'da aldığım fiziksel adrese gelir mi? Adresi shipito adında bir siteden aldım ücretsiz bir biçimde ha diyelim oradaki adresime geldi oradaki sistem nasıldır bilemiyorum. Örneğin. Ben Amerikan banka kartını Türkiye'ye getirebilir miyim daha sonradan gümrükten geçer mi geçerse ne isteyeceklerdir vergi gibi vb. ücretler yardımcı olabilirseniz eğer çok sevinirim. (fiziksel adres PayPal sistemine kayıtlı)
Ayrica, Paypal'da kayitli banka adresinizinde bulunun adresin de gecerli bir adres olmasi gerekir. Ben su an Turkiye'de expat olarak bulundugumdan dolayi tum banka hesaplarim gecici bir adrese bagli durumda.

Fiziksel Adres olayı tam olarak nedir peki bir şey sipariş edince nasıl geliyor oraya kim teslim alıyor?
Paypal'da bir para bulunmasi lazim degil mi? Eger para olmadiginda karti kullanmak icin bir banka hesabina baglamanizi ister. Amerika'da bir banka'ya hesabinizi iliskilendirirsiniz. Ancak o adresin de gecerli, gercek bir adres olmasi lazim. Uydurma bir adres olamaz, onu demek istedim.

Paypal'da bir para bulunmasi lazim degil mi? Eger para olmadiginda karti kullanmak icin bir banka hesabina baglamanizi ister. Amerika'da bir banka'ya hesabinizi iliskilendirirsiniz. Ancak o adresin de gecerli, gercek bir adres olmasi lazim. Uydurma bir adres olamaz, onu demek istedim.
5$ vardı harcamıştım $0.17 kaldı Örn. Türkiyedeki banka kartlarımdan PayPal Balance üzerine bakiye yükleyebilir miyim? Donate yöntemiyle.

5$ vardı harcamıştım $0.17 kaldı Örn. Türkiyedeki banka kartlarımdan PayPal Balance üzerine bakiye yükleyebilir miyim? Donate yöntemiyle.
Yok, Turkiye'den Paypal'a para gonderemezsiniz. Alternative fund source olarak sadece baska kredi kartlari (Amerikan menseili) ya da banka hesaplari kullanilir.

Ama belki su sekil yapabilirsiniz;
Bir donation hesabi yaratir, international campaign yaparsiniz, ardindan Turkiye kredi karti ile oraya bagis gonderirsiniz, daha sonra Paypal bakiyesini alisveriste ya da Paypal kartla kullanabilirsiniz. Ama donation sirasinda Paypal yuzde 4 komisyon aliyor. Arti, madem Turkiye'de kredi karti var, ne demeye bagisla Paypal'a para yukleyip de burada kullanmaya calisacaksiniz, cunku kulagi tersten gostermek olur :)

Yeni konular

Geri
Yukarı