PayPal kartı nasıl çıkartılır?

Mesutcan24

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşım Amerika'ya gidecek yaklaşık 2-3 aylığına. Kendine PayPal kartı çıkartacak, bana da çıkartabiliyor mu? Bilgilerimi ona versem yani.

PayPal'ın Türkiye servisi yok. Maalesef kullanamazsınız ayrıca arkadaşınız çıkartsa dahi ikamet ettiği ülkede kullanabilir sadece.

Amerika'da ikamet ettiğiniz adresiniz, cep telefonu ve e-posta adresiniz dışında sosyal güvenlik numaranız ve vergi bilgileriniz gibi kritik bilgiler isteniyor. Arkadaşınız bu aşamaları geçebilir ama sizin adınıza aynı şeyi söylemek güç.

Merak ettim bir kehanet gibi 14 mayıs demişsiniz neye istinaden bir net tarih verdiğinizi sorabilir miyim? Çünkü normalde herhangi bir paypal duyurusu vs yok araştırmama göre.

Merak ettim bir kehanet gibi 14 mayıs demişsiniz neye istinaden bir net tarih verdiğinizi sorabilir miyim? Çünkü normalde herhangi bir paypal duyurusu vs yok araştırmama göre.

PayPal saçma sapan vergi düzenlemelerinden dolayı gitti. İktidar değişince PayPal'ı geri getirmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Hatta ben CashApp gibi üçüncü parti bankaların gelmesini de bekliyorum.

:) Olayı seçime dayandırma olayı biraz hayale daya gibi olmuş :) Evet PayPal vergiye tabii olma ve tüm işlemlerinin devlet denetimi ve gözetimi altında olması talebi sebebiyle Türkiye'den çekilde ve hizmeti durdurdu. PayPal'ın bu politikası hala devam ediyor yurt dışında tüm ülkelerde. Devletlerin tabii aldığı konu şu; PayPal eitketiyle alınan her para izlemeye takılıyor ve hesaplanıp kişiden vergi kesiliyor.

Kısacası PayPal hiçbir ülkede serverlerini ve hesaplarını ifşa etmemektedir. Ama Türkiye'nin şu andaki tutumu kara para ile savaş istikararı hatta bununla beraber Avrupa'da da son 3 yıldır kara para ile savaş işlemleri oldukça yoğun devamlılığını gösterirken bu bahsettiğiniz olayın gündeme gelmesi imkansız. İMKANSIZ OLMA SEBEBİ; yerli cüzdanlar ve ödeme sistemleri yurt dışına hizmet veremiyor, yurt dışı cüzdan ve ödemeler verememktedir. Eğer yerli olursa yani bir ofis açarsa o zaman tüm belgelerini BDDK ve MASAK denetimi altında geçirmesi lazım. Her ödeme sistemindeki gibi yoksa muz cumhuriyeti gibi offshore memleket oluruz

Yani hayal kurmayın arkadaşlar!

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı