PC 5 GHz Wi-Fi görmüyor

alikara4126

Centipat
Merhaba, dün Türksat Kablonet'e başvurmuştum ve bugün sabah gelip kurulum yaptılar. İnternetim 100 Mbps fakat 5 GHz'a bağlanınca 100 Mbps. Ancak sanırsam kullandığım laptop 5 GHz'ı desteklemiyor. Bunun bir çözümü var mıdır? Yazılımsal olarak çözülebilir mi? Ekstradan bir adaptör alırsam çözüme ulaşabilir miyim ve eğer bu bir çözüm yoluysa marka model önerebilir misiniz? Kablolu kullanırsam sorun çözülüyor fakat evin diğer odalarında kablolu kullanma gibi bir durumum yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop'un içindeki Wi-Fi kartını değiştirebilirsiniz veya USB bir adaptör alabilirsiniz. Ben kullanmadım ama araştırdığımda bu ürün güzel gözüküyor: TP-Link Archer T2U Nano AC 600 Mbps Nano Wireless USB Adaptör Fiyatı ve Özellikleri

Bir de şöyle bir çözüm de önerebilirim: Android telefon kullanıyorsanız çok yüksek ihtimal telefonunuz 5 GHz'i görüyordur. Telefonunuz 5 GHz ağına bağlıyken USB kablo ile bilgisayara bağlayıp ayarlardan USB Wi-Fi paylaşımını açarsanız, telefonunuz tıpkı bir USB adaptör gibi çalışacaktır. :) iPhone'larda sanırım bu özellik yok, varsa da nasıl yapıldığını bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı