Çözüldü PC açık ama şifremi unuttum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Son düzenleyen: Moderatör:
Link yasak değil ise buradan gerekli makaleyi paylaşıyorum; Cmd İle Bilgisayar Şifresi Kırma Ve Değiştirme Buradaki makale ile bilgisayar açık olsun kapalı olsun farketmez unuttuğun şifreni değiştirebilirsin.
Bilgisayar kapalı ise o yöntem işe yaramamakla beraber eğer bir antivirüs kullanılıyorsa veya Windows Defender devre dışı bırakılmışsa farklı yöntemlerle Windows şifresi bilgisayar kapalı iken de kırılabilir.

Bilgisayar kapalı ise o yöntem işe yaramamakla beraber eğer bir antivirüs kullanılıyorsa veya Windows Defender devre dışı bırakılmışsa farklı yöntemlerle Windows şifresi bilgisayar kapalı iken de kırılabilir.

Bunu neye dayanarak söylüyorsun? Bilgisayar kapalı iken bile işe yarayan bir yöntemdir bu. Kanıt istiyorsan bizzat kendim defalarca uyguladım bu yöntemi. :)
Sağolun sayenizde sorun çözüldü teşekkürler.

Problemin çözülmesine sevindim. İyi sosyaller!

Yöntem aynı olacak, yine "net user" kodu kullanılacak fakat giriş ekranında CMD açmanız mümkün olmadığı için Windows 10 kurulum USB'si gerektiren bir güvenlik açığından faydalanmanız gerekecek.

Öyle bir şey yok bilgisayar kapalı iken giriş ekranında CMD'ye erişebiliyorsunuz. Tekrar söylüyorum aynı yöntemi Windows10'da defalarca kullandım. İyi sosyaller!

Tabi en son deneyeli bayağı oldu. Son güncellemelerden sonra o açık kapatıldı ise dediğiniz gibi kurulum USB'si ile CMD'ye erişilebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı