PC açıldığında bazen görüntü gelmiyor

Ylmaz45

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bu sorunu daha öncelerden de nadir olsa yaşıyordum. Şimdi artik her zaman yaşiyorum. Soruna gelecek olursak bilgisayarı her yeniden başlattığımda ya da uyku moduna aldığımda tekrar açmak istediğimde sadece bilgisayarın kasası çalışıyor. Voltajlarda problem yok ama hiçbir sekilde klavyeye fareye elektrik gelmiyor ve monitöre de görüntü gelmiyor. Ayrıca bu olay olduğu zaman kasa hiçbir şekilde tepki vermiyor açma kapama tuşuna bastığımda (10 saniye basılı tutsam da kapanmıyor) tepki vermiyor hala çalışmaya devam ediyor yani arkadan güç kaynağindan kapatmak zorunda kalıyorum. Tekrar gücü verip açtığımda ise American Megatrends yazısı çikiyor ve oradan BIOS'a yönlendirip tekrar başlatmak istediğimde de kısır döngüye giriyor yine kasa tepki vermiyor. Bu sorunu bilgisayarı açarken de yaşıyorum hala çözemedim. En çok RAM'lerden şüphelendim.

Arkadaşlar sorunu uzun zaman sonra çözüme kavuşturdum. Öncelikle bilgisayarımda bulunan hdd lerin bir tanesinde kafa vurma arızası mevut idi. Sonrasında o hdd de olan oyunların açılmadığını farkettim ve bazen windowsu çökertiyordu. En sonunda oyunların yüklü olduğu hdd yi bilgisayaromdan çıkarttım ve bütün saçma sorunlar ortadan kalkmış oldu. Bazen sorunlar depolama donanımlarından bile olabiliyormuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı