PC açılınca ilk 10 saniye Ethernet çalışmıyor

ViperEyes77

Kilopat
Daha fazla  
Anakart
Asus prime b350m-k
İşlemci
Ryzen 3500X
Merhaba. PC'yi ilk açtığımda PC Ethernet kablosunu ilk 10-15 saniye görmüyor sonra internet geliyor. ErP ayarından mı acaba dedim ErP'yi disable yaptım yine değişmedi acaba sorun Windows'da mı anakartta mı yoksa kabloda mı anlamadım. Windows 10 Home kullanıyorum bu arada.

Merhaba. PC'yi ilk açtığımda PC Ethernet kablosunu ilk 10-15 saniye görmüyor sonra internet geliyor. ErP ayarından mı acaba dedim ErP'yi disable yaptım yine değişmedi acaba sorun Windows'da mı anakartta mı yoksa kabloda mı anlamadım. Windows 10 Home kullanıyorum bu arada.
Hocam bilgisayar yeni açıldığında sıra sıra aktif ediyor kompartımanları. Yani ethernet kartı biraz geç algılanıyor. Driver sorunu olabilir veya ethernet kartının özelliği(?) olabilir. Bence büyük bir sorun değil.

Bende de var bu 5-10 saniye yok daha sonra geliyor. Takıldığınız konu nedir?

Hocam bilgisayar yeni açıldığında sıra sıra aktif ediyor kompartımanları. Yani Ethernet kartı biraz geç algılanıyor. Driver sorunu olabilir veya Ethernet kartının özelliği(?) olabilir. Bence büyük bir sorun değil.

Formattan sonra böyle değildi bir ara driver falan kurdum ondan olabilir büyük ihtimal sorun bence Windows kaynaklı eski driveri kurdum ama değişen bir şey olmamıştı yani şöyle anlatayım PC açılıyor ama Ethernet kompartımanı devreye 10 saniye sonra giriyor.

Bende de var bu 5-10 saniye yok daha sonra geliyor. Takıldığınız konu nedir?
Nasıl düzeltebileceğim.

Formattan sonra böyle değildi bir ara driver falan kurdum ondan olabilir büyük ihtimal sorun bence Windows kaynaklı eski driveri kurdum ama değişen bir şey olmamıştı yani şöyle anlatayım PC açılıyor ama Ethernet kompartımanı devreye 10 saniye sonra giriyor.

Nasıl düzeltebileceğim.
Düzelmez işte hocam onu diyorum 😄 Ams yeni ethernet kablosu alıp deneyebilirsin.

Düzelmez işte hocam onu diyorum 😄 ams yeni Ethernet kablosu alıp deneyebilirsin.

1686673227958.png

Bunun tikini de kaldırdım bir şey değişmedi eski PC imde bile anında görüyordu interneti nerede yanlış yaptım acaba.

Geri
Yukarı