PC açılırken aniden kapanıyor

Faruk2668

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sıkıntı şu: Power tuşuna basıyorum 2 saniye sonra geri kapanıyor. Bunu arada bir yapıyor sorun neyden kaynaklanabilir? Açıldığı zamanda processor thermal trip diye bir hata veriyor. Onu da çekebilirsem burada paylaşırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanım sırasında üçüncü parti bir yazılım ile sistemin sıcaklık değerlerini kontrol edin. Fanlarınızı kontrol edin. Bazen bu durum bazı virüs ve malware zararlıları sebebiyle de olabiliyormuş. Bunun için de sisteminizde tarama gerekli.

"Processor thermal" yani işlemci ısınmasıyla alakalı bir durum. İşlemci fanını tekrar düzgünce monte edin termal macunu da yenileyip öyle açmayı deneyin derim. İşlemci fanı iyi monte edilmemişse CPU çok çabuk ısınır.

"Processor thermal" yani işlemci ısınmasıyla alakalı bir durum. İşlemci fanını tekrar düzgünce monte edin termal macunu da yenileyip öyle açmayı deneyin derim. İşlemci fanı iyi monte edilmemişse CPU çok çabuk ısınır.
Evet termal macun baya kurumuş ama bazen iki üç saat kullanıyorum sıkıntı yapmıyor bazende hiç açılmıyor. Hatta şimdi açtım windows başlatılıyora kadar geldi yine kapandı

Yeterli soğutma sağlanmadığı için CPU termal eşiğe gelince PC kendini kapatır. Sonra da soğumadan açılmaz. Önce işlemciye düzgün ve sağlıklı bir soğutma sunmalısınki sonra PC'den sağlıklı bir kullanım bekleyesiniz. Termal macunu yenileyiniz, kurumuşsa ısı iletimi yetersizdir ve çabuk ısınmaya sebep olur.

Yeterli soğutma sağlanmadığı için CPU termal eşiğe gelince PC kendini kapatır. Sonra da soğumadan açılmaz. Önce işlemciye düzgün ve sağlıklı bir soğutma sunmalısınki sonra PC'den sağlıklı bir kullanım bekleyesiniz. Termal macunu yenileyiniz, kurumuşsa ısı iletimi yetersizdir ve çabuk ısınmaya sebep olur.
Ali expressten ikinci el bir işlemci alacam yanında termal macunda gönderiyolar birden bire öyle deneyecem inşallah sıkıntı işlemcinin ısınmasıdır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı