PC Açılırken Win Logosunda Aniden Kapanıyor

Euphrates

Hectopat
Yer
Adıyaman
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Herkese merhaba.
İmzamda yazılı olan sistemi kullanıyorum.
Gün içerisinde bilgisayarımı ilk açmada bu sorun oluyor (aşağıda videosu var)
kapatıp en az 1 saat gibi bi süre bekledikten sonra yine güç düğmesine basınca videodaki sorun yine meydana geliyor.
Bilgisayarın kapanması ve açılmak istenmesi arasındaki süre azalınca Win logosu anındaki bu "çat" diye kapanma meydana gelmiyor.
Sorunun neyden kaynaklı olduğunu bulamadım.
BIOS ayarları default mevcut imzamdaki RAM'ler hariç 2x2 gb anakart uyumlu listesinde yer alan TEST amaçlı ram ler olarak da denendi.
Videoda görülen ekstra ışıklandırmalar söküldü ve ayrıca sistem uzay kasa şeklinde tamamen plastik yüzeyin üzerinde çalıştırılırken de bu sorunu verdi. Kasaya veya herhangi başka bir metal yüzere temas kesinlikle olmadan da denendi yani.
PSU arızalı olsa sürekli bu hatayı normal açıldıktan saatler sonra da vermesi gerekir diye düşünüyorum? kullanım esnasında olmadık bi yerde de bir anda güç tüketiminden kaynaklı sistem kendini kapatabilirdi
Windows yüklemesinden olma ihtimali nedir?

Benim ihtimal verdiklerim:
1= PSU
2= Anakart
3=Win kurulumundaki bir hata/eksiklik

İşin ilginç tarafı her akşam eve gelip açtığımda itinayla win logosunda pc kapanıyor, 2 saniye sonra bastığımda hiç birşey yokmuş gibi açılıyor. 1 değil 2 değil istisnasız böyle başlıyorum bilgisayara...

VIDEO:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

arkadaşlar okuduğum kadarıyla win yüklememde sorun var, format atmayı düşünüyorum, uefi win kurulum rehberini adım adım uygulayıp yapacağım, başka bir sorundan kaynaklı olma ihtimali var mı sizce

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı