Çözüldü PC açılırken anlık siyah ekran vermesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ricyrich

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı ilk açarken masaüstü ekranı geldikten 10 15 saniye sonra bir anlığına ekran siyah olup geri geliyor.

_sürücüler güncel.
_wındows 10 güncel.
_monitör test edildi sağlam.
_DP ve HDMI kullandım onlarda test edildi sağlam.
_hdd sağlığı teremiz.
Ek olarak bu anlık siyah ekran problemini yaşarken çalışan uygulamaları da görsele ekledim.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-06 152142.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-06 152142.png
    3,2 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dediğim adımları sırasıyla uygulayın.
  • Güç seçeneklerinde yüksek performans seçili olduğundan emin olun.
  • Denetim masası > donanım ve ses > güç seçenekleri > kapak kapatıldığında yapılacakları seçin > şuanda kullanılmayan ayarları değiştir > hızlı başlatmayı aç (önerilen) işaretli olsun
  • BİOS ayarlarındaki Fast Boot seçeneği kapalı olabilir bunu etkinleştirin. BİOS'a girin ve Boot menüsünden Fast Boot Seçeneğini ENABLE Yapın.

Bilgisayarımı ilk açarken masaüstü ekranı geldikten 10 15 saniye sonra bir anlığına ekran siyah olup geri geliyor.

_sürücüler güncel.
_wındows 10 güncel.
_monitör test edildi sağlam.
_DP ve HDMI kullandım onlarda test edildi sağlam.
_hdd sağlığı teremiz.
Ek olarak bu anlık siyah ekran problemini yaşarken çalışan uygulamaları da görsele ekledim.
Yardımlarınızı bekliyorum.

PSU nedir? Ekran kartınız nedir? Sistem özelliklerini belirtin lütfen.

Galax GTX 1060 6 GB
PSU 550W dandik bir şey ama PSU'dan olacağını zannetmiyorum çünkü yeniden başlatırken yapmıyor sadece ilk açılışta yapıyor sonrası sorunsuz.

Bunları deneyin.

1. Görev çubuğundaki arama kutusuna Komut İstemi yazın ve sonuç listesinden Komut İstemi (Masaüstü uygulaması) öğesine sağ tıklayın veya basılı tutun. Yönetici olarak çalıştır'ı ve ardından Evet'i seçin.
  2. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth yazın ("/" işaretlerinden önceki boşluğu unutmayın) ve ardından Enter tuşuna basın. (Not: Bu adımın başlaması birkaç dakika, tamamlanması ise 30 dakika kadar sürebilir.)
  3. "İşlem başarıyla tamamlandı" iletisini gördükten sonra sfc/scannow yazın ("sfc" ile "/" arasındaki boşluğu unutmayın) ve Enter tuşuna basın.

Bunları deneyin.

1. Görev çubuğundaki arama kutusuna Komut İstemi yazın ve sonuç listesinden Komut İstemi (Masaüstü uygulaması) öğesine sağ tıklayın veya basılı tutun. Yönetici olarak çalıştır'ı ve ardından Evet'i seçin.
  2. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth yazın ("/" işaretlerinden önceki boşluğu unutmayın) ve ardından Enter tuşuna basın. (Not: Bu adımın başlaması birkaç dakika, tamamlanması ise 30 dakika kadar sürebilir.)
  3. "İşlem başarıyla tamamlandı" iletisini gördükten sonra sfc/scannow yazın ("sfc" ile "/" arasındaki boşluğu unutmayın) ve Enter tuşuna basın.

Doğru yoldayım değil mi 2. kısımdayım şu an

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-07 100303.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-07 100303.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 55
Evet bekleyiniz. İşlem tamamlandıktan sonra 3. adımı gerçekleştirin.

Bu da 3. kısım doğru gidiyorum değil mi?
Son olarak bu şekil işlem bitti galiba kapatabilir miyim artık sayfayı.
Bu da 3. kısım doğru gidiyorum değil mi?
Son olarak bu şekil işlem bitti galiba kapatabilir miyim artık sayfayı.

Yeniden başlatmam gerekir mi bilgisayarı kapattıktan sonra.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-12-07 102911.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-07 102911.png
    9,9 KB · Görüntüleme: 71
  • Ekran görüntüsü 2020-12-07 103627.png
    Ekran görüntüsü 2020-12-07 103627.png
    24,6 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı