PC açılırken BIOS'a giriyor

F0X

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo ssd
Ekran kartı
GTX 1050ti
Anakart
B460M pro
İşlemci
I5 10400F
Merhaba, bilgisayarim açarken BIOS'a giriyor ve BIOS'tan da çikamiyorum çikmaya calisinca tekrar BIOS'a atiyor. SSD'yi (window'sun kurulu oldugu Drive) çıkarıp acinca PC'yi, sonrada kapatip, tekrar SSD mi baglayinca normal aciliyor 1 gunlugune. Cok garip bir cozum bulamadim 🤔🤔

Not: SSD ile alakasi yokmus bu sefer belirttigim yontemle de acamadim, PC tamamen fisten cikartip geri takiyorum ve rastgele duzeliyor. Bir yardimci olsaniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar eskiden normal bir şekilde açılırken anakartınızın logosu mu, yoksa Windows logosu mu gözüküyordu? Eğer Windows logosu gözüküyorsa Legacy tip kurulum yapmışsınız demektir.
Eğer normal bir şekilde açılırken Windows logosu gözüküyorsa, BIOS'taki UEFI seçeneğini "UEFI and Legacy" ya da sadece "Legacy" seçeneğine alın.

Bilgisayar eskiden normal bir şekilde açılırken anakartınızın logosu mu, yoksa Windows logosu mu gözüküyordu? Eğer Windows logosu gözüküyorsa Legacy tip kurulum yapmışsınız demektir.
Eğer normal bir şekilde açılırken Windows logosu gözüküyorsa, BIOS'taki UEFI seçeneğini "UEFI and Legacy" ya da sadece "Legacy" seçeneğine alın.
Anakartin logosu vardi, UEFI da seçili

Anakart yeni sanmiyorum :/ bir de şu an sorun yok dedigim gibi kapatiyorum diger gun yine aynisi oluyor, olunca resim de atarim

Hiçbir ayarini ellemedim aslinda

Hocam resim atacağım atmasina da ozel bir şey yok bayagi BIOS da veya siyah ekranda
Galiba yine yardim edebilecek birisi cikmadi. temiz bir kurulum yaptim diskime, bakalim sorun devam edecek mi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı