PC açılırken değişik semboller çıkıyor

Draxel

Hectopat
Yaklaşık 2 gün önce PC de oyunlar açıldıktan sonra ekranda yeşil dalgalar çıkıp PC donuyordu bir süre sonra ise mavi ekran veriyordu. Bende sorunun neden kaynaklandığını anlamak için 3 tane olan RAM'leri tek tek çıkartıp denedim ve birisinde resimde ki gibi değişik semboller verip PC açılıyordu sonrasında yine oyunlarda aynı şekilde donuyordu. Sonrasında diğer RAM'lerle denedim bu sefer semboller çıkmadı ama sorun devam etti. Sonrasında ise bende ekran kartını, HDD'yi, işlemciyi çıkartıp tekrar taktım. Bu çıkarışta işlemci soğutucusunun birkaç tırnağını kırdım ama sağlam oturtabildim. Sonrasında PC açıldı ama oyun oynamadım sadece dizi, film izleyip kapattım. Ertesi gün PC'yi açtığımda semboller çıkıyordu sonrasında ise Windows onarım başlıyor deyip siyah ekranda donup kalıyordu. Bu sorun böyle devam etti. En son format attım. Ama formatın son kısmında başarılı gerçekleştirilemedi dedi ve PC kapandı sonrasında ise sadece ekrandaki gibi kaldı Windows ekranı da gelmiyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Noktalama, imla hatası olduysa özür dilerim. İyi forumlar. (PC oldukça eski bu arada çoğu parça 2008 yılında alınma.)

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-01-19 at 13.35.24.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-19 at 13.35.24.jpeg
    190,3 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
HDD ile format attıktan sonra yine aynı sorun olması durumunda farklı bileşenleri test ederiz sırasıyla fakat sistem modeli bakımından öncelik HDD olmalı diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı