PC açılırken görüntü gidiyor ve güç kesiliyor

yucelonur

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, PC acilirken guc kesiyor, goruntu vermiyor. 2-3 kere kendisini yeniden baslatiyor sonra resetleyince duzgun aciliyor. Sorun ne acaba? Anakartta kisa devre yapan bir şey mi var? OC yapmadim, sadece RAM'i profil 1'de kullanıyorum, o da 3200MHz RAM'de 3200MHz çalışmasını sağlıyor. Normalde 2400MHz'de calisiyordu, bir tek onu degistirdim. Profil 2 olarak da 3000 MHz gozukuyor fakat OC yapmadan önce de ayni sorunu yasamistim.

2 gun once topladim sistemi. PSU'da mi sorun var? Ayni konuyu acip PSU degistirenler var fakat degisen bir şey olmadigini soyluyorlar. Yardimci olabilir misiniz? islemciye giden GPU kablosu RAM'e temas ediyordu, diger slota taktim ama yine hafif degiyor. Kasada yer olmadigi için mecburen en mantikli yerden goturdum. GPU kablosu yetismiyordu cunku. BIOS ve kasa resmi ekte.

lFuGb.md.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de aynı şekilde bir sorunum var. İlk açınca ekran gelmiyor reset tuşuna basınca açılıyordu. Her şeyi denedim ama bulamadım. Diğer parçalar sağlam olunca herkes bana anakart sorunu olduğunu söyledi. Sorunun anakart olma ihtimali yüksek ama diğer parçaları kontrol et.

Yeni konular

Geri
Yukarı