Çözüldü PC açılırken güç kaynağı kendini resetliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BLVD

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung SSD 970 Evo Plus 500GB
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GTX 1070
Anakart
Asus Z-270P
İşlemci
Intel i7-7700 @ 3.60GHz
Herkese merhaba.

2 haftadır tatildeyim ve dolayısıyla masaüstü bilgisayarımı hiç açmadım. Tatile çıkarken güç kaynağının anahtarını da kapatmıştım (bilgisayarı her kapattığımda anahtarını da kapatıyorum zaten). Ancak tatil dönüşü bilgisayarımı açmak için Power tuşuna bastıktan sonra PC'ye güç geldi ancak 2 saniye sonra güç kaynağının sigortasından ses geldi ve PC kendini resetledi. Yeniden açılırken de BIOS ekranına yöneltti ancak BIOS üzerinden save and exit diyerek Windows'a geçip PC'yi normal bir şekilde kullanabiliyorum.

Güç kaynağım Seasonic 650FX. 1 ay kadar önce kasaya soğutucu ve SSD taktım ancak ondan sonra tatile kadar hiçbir problem olmadan kullanmaya devam ettim. SSD'yi de oyun sürücüsü yaptım.

Acaba yaşadığım sorunun nedeni ne olabilir? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Doğru anladıysam doğrudan masaüstüne erişemiyorsunuz, ancak BIOS üzerinden erişebiliyorsunuz öyle mi? İlginç bir hata. Yazılım hatası olabilir. Temiz kurulum, sürücü güncellemeleri sorunu çözebilir belki. Önce sürücülerinizi güncellemeyi deneyin.

Doğru anladıysam doğrudan masaüstüne erişemiyorsunuz, ancak BIOS üzerinden erişebiliyorsunuz öyle mi? İlginç bir hata. Yazılım hatası olabilir. Temiz kurulum, sürücü güncellemeleri sorunu çözebilir belki. Önce sürücülerinizi güncellemeyi deneyin.
Doğrudan masaüstüne erişemiyorum (BIOS ekranına geçmeden masaüstü gelmiyor) ve PC ilk açılışta kendini resetliyor.

BIOS piliniz bitmiş görünüyor, enerjiyi kesince BIOS sıfırlanıyor, açılması zaman alıyor, pili yenileyip deneyin.
Çok teşekkür ederim. 🙂

BIOS piliniz bitmiş görünüyor, enerjiyi kesince BIOS sıfırlanıyor, açılması zaman alıyor, pili yenileyip deneyin.
Tekrar merhaba. Sorunu paylaştığımdan beri çok yoğun mesai yaptığım için ancak yeni pil alıp takabildim ancak sorun hala devam ediyor. Acaba gözümden kaçan başka bir şey olabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı