PC açılırken kırmızı CPU arıza ışığı yanması normal mi?

ayctriyum

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, PC açılırken 3 saniyeliğine ışıklar yanıp sönüyor bu esnada boot, VGA, dram gibi ışıklar turuncu yeşil vs yanarken bir anlık CPU kırmızı yanıp sönüyor sonra hepsi sönüyor ve sistem açılıyor. Bu normal midir sistem açılırken?

Merhabalar, PC açılırken 3 saniyeliğine ışıklar yanıp sönüyor bu esnada boot, VGA, dram gibi ışıklar turuncu yeşil vs yanarken bir anlık CPU kırmızı yanıp sönüyor sonra hepsi sönüyor ve sistem açılıyor. Bu normal midir sistem açılırken?
Normal düz araba açılırken gibi tüm ışıklar yanar bozuk olup olmadığını belli eder.

Anakartının kitapçığında yazar ama anlık yanıp sönmesi sorun olduğunu göstermez.

Normal bir durumdur. Cihazın güç tuşuna bastığınız an anakart donanımları algılıyor ve tamamen algıladıktan sonra sönüyorlar. Herhangi bir arıza varsa yanıp sönmeyecektir.

Bir sorun olsa boot ederken hata verir, sürekli yeniden başlatma döngsüne girer ve açılmazdı diye düşünüyorum hocam. 🙏🏼

Sistem açılırken kendi içinde çok hızlı olarak parçaların bütünlüğünü kontrol eder. Bu süreçte ışıkların yanıp sönmesi gibi srnaryolar olası bir gerçektir. Her sistemde olur bu ve buzzer var ise "dıııt" tarzında ses de duyulabilir.

Saygılarımla. 🌹

benim ana kartım asus aynı sı ben de de var

Geri
Yukarı