PC açılırken "Kurtarma" ekranı geliyor, Windows açılmıyor

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
Ya 3-4 gün önce SSD aldım. Almaz olaydım. Normal bir şekilde kurdum Windows'u SSD'ye. 1-2 gündür sıkıntı yok. Dün de bir anormallik yaşamadım. Bozulması için gereken ortam zaten yok. Şimdi bilgisayarın tuşuna bastım, "Kurtarma" ekranı geldi. Enter'a basıyorum devam edemiyor. BIOS'a girip, ayarları kaydedip çıkınca bilgisayar açılır gibi oluyor. İlk böyle yaptığım da açıldı. Daha sonra bir kez daha denedim, bu sefer "Fixing: (Stage 2): 200000 (%50)" gibi bir yazı geldi. Daha sonra bilgisayar kendi kendine kapandı. SSD'nin yazma hızı zaten almam gereken yazma hızın dan düşük. Ayrıca bu Fixing'den sonra yine kurtarma ekranı geldi. BIOS'a girip, ayarları kaydedip çıktığım da "Otomatik onarım" geldi. Otomatik onarımı başlattım ve açıldı. Dün olsun, dün den önceki günler olsun hiç bir zarar verecek hareket yapmadım. Virüs vs. bulaştıracak bir şey yapmadım. Dün gece bilgisayarı güzelce kapattım, sabah açmak isteyince bununla karşılaştım. SSD sorunlu diye düşünüyorum. Ne yapabilirim? Windows'u tekrar temiz kurulum ile kurmak geldi aklıma ama zaten kaç oldu temiz kurulum yaptığım.

SSD'de problem olabilir. Dün açmıştın galiba konuyu. Disk taramasına geçmiş sistem. UEFI olarak format atarken bütün diskleri sil. Yeni birim olarak C ve D oluştur. İki diski de biçimlendirdikten sonra C sürücüsüne Windows'u yükle. Bakalım ne sonuç çıkacak. Gene problem devam ederse SSD'yi garantiye yollamanda fayda var.

SSD'de problem olabilir. Dün açmıştın galiba konuyu. Disk taramasına geçmiş sistem. UEFI olarak format atarken bütün diskleri sil. Yeni birim olarak C ve D oluştur. İki diski de biçimlendirdikten sonra C sürücüsüne Windows'u yükle. Bakalım ne sonuç çıkacak. Gene problem devam ederse SSD'yi garantiye yollamanda fayda var.
Dün açtığım konu yazma hızının düşük olduğu ile ilgiliy di. Format atarken zaten tüm diskleri silmiştim. Format atmaktan bıktım diyebilirim. Dün hiç bir şey yoktu. Gece kapattım bilgisayarı, normal bir şekilde. Sabah açtım ve bu sorunlar. Neyse, bir ara atacağım format.

Dün açtığım konu yazma hızının düşük olduğu ile ilgiliy di. Format atarken zaten tüm diskleri silmiştim. Format atmaktan bıktım diyebilirim. Dün hiç bir şey yoktu. Gece kapattım bilgisayarı, normal bir şekilde. Sabah açtım ve bu sorunlar. Neyse, bir ara atacağım format.
Garantiye yolla o zaman. Hiç formatla uğraşma. Zaten yeteri kadar atmışsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı