PC açılırken monitörde çizgiler çıkıyor

Eren Emlik

Decapat
RAM
16GB 2666mhz
Ekran kartı
Zotac 1660Super 6gb
Anakart
h310m h
İşlemci
i5-9400F
Son 1 aydır bilgisayarı açarken fotoğraftaki gibi çizgiler çıkıyor masaüstü ekranı geldikten hemen sonra kayboluyor ve bir daha gelmiyor. Neredeyse her açılşta oluyor bu hata (elimde kendi çektiğim fotoğrafım yok bir arkadaşın hatasından aldım aynı sorunla karşılaştığım için).

Dosya Ekleri

• resim_2022-03-07_200302.png
    resim_2022-03-07_200302.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 284
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorunun çözümü kablo da herhalde 144Hz'ye geçince yapıyor 120 Hz de sorun yok HDMI 120Hz'ye kadar desteklediği için yapıyor olabilir DP'ye geçecek vakit bulamadım.

Yalnız monitör kapalı iken sadece güç kablosu takılıyken bile görebiliyordum HDMI girişini kontrol edin tarzında bir uyarı vardı ekranda HDMI kablosunu söktüğüm için o uyarıda bile altta belli oluyordu ancak bilmiyorum DP ile de çözülebilir mi çözülemez mi denemek lazım.

Bence sorun monitörde. Aynı sorunu laptop ekranında yaşamıştım 144 Hz'de böyle çizgiler çıkıyordu, 60Hz'e alınca gidiyordu. Fakat zaman geçtikçe çizgiler artmaya başladı ve ekran tamamen gitti 144 Hz için, sonradan 60Hz'e de sıçradı çizgi sorunu. Bu arada laptopu harici monitöre bağladığımda hiçbir sorun yoktu, sorun monitörde. Aynı sizinki gibi çizgiler vardı. Garantiye verdim kullanıcı hatası dediler, 1 ton para istediler şimdi harici ekran ile kullanıyorum (Marka ASUS bu arada :().

Geri
Yukarı