PC Açılırken Siyah Ekran Veriyor

EmreChan

Decapat
PC'yi güç düğmesine basılı tutarak kapattım (neden bilmiyorum: )). Bu işlemden sonra sonra aradan 30 dakika 1 saat kadar sonra tekrar açtım PC'yi ancak inanılmaz kötü bir performansa sahipti. Masaüstünü dahi düzgün açamıyordu. Çok zorlanıyordu. Başlat menüsünden değil de Win+Tab yapıp yan masaüstünden alt+f4 yapıp kapattım bilgisayarı. Daha sonra açtığımdaysa performans düşüşü devam ediyordu artmış vaziyette. Bu defa alt+f4 bile işlemedi, mecburen güç düğmesinden kapattım.
İşte böyle oldu ve sonra açtığımda Windows 10'un simgesi ve altında yüklenme ikonu belirdi. Bilgisayar açılır diye beklerken yükleme bittiğinde siyah ekranla karşılaştım. Hiçbir şey yoktu (15DK bekledim siyah ekranda). Daha sonra tekrar güç düğmesinden kapatıp açtığımda başlangıç onarma vesaire çıktı. Sorun çözülemedeğil mi bulunamadı mı ne gibi şeyler yazdı ve sanki Shift+yeniden başlat yapmışım gibi o menüye attı. Sizce ne yapmalıyım? Format çözüm olur mu?
Ha bir de güvenli modda açmayı deneyince açılıyor.

Son düzenleme:
Windows güncelleme esnasında bu işlemi yaptıysan geri dönüşü zor olur diye düşünüyorum. Önemli dosyaların yok ise temiz bir kurulum yap tekrardan

Format deneyin, SSD marka belirtin.
Format denemeyi düşünüyorum ancak son çare olarak. Güvenli modda pcyi açabiliyorum ve şu anda ise bellek tanılamaya çalışıyorum.
Güvenli modda diski hatalara karşı taratın.
Nasıl yapacağım acaba?
Formatı denedim. Atarken windowsu tekrar yükleme sırasında hata verip bütün değişiklikleri geri aldı

Son düzenleme:
Bir flash belleğe ubuntu kur ve flash bellekten çalıştır eğer çalışıyorsa bilgisayarındaki harddiskin sektörlerinde sorun olabilir.Eğer hala yapamadıysan ve bilgisayarında hdd varsa ssd alarak temiz bir kurulum yap hddyi de harici kullanabilirsin

SSD: Toshiba OCZ TL100 240 Gb
Partition'ı silip deneyin. Sıfırdan yüklemek lazım. Önce dosyalarınızı yedeklemeniz lazım. Hepsi uçar.
Şimdi farklı sorunla karşı karşıyayım. Bilgisayarı açıyorum ve "Hazırlanıyor" derken bir soru ortaya çıkıyor. Windows yüklenirken beklenmedik bir hata oluştu felan diyor. Yüklemek için tamama basın yeniden başlatacak bilgisayarı diyor. Başlatsam da aynı sorun. SSD kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı