PC açılışta reset atıp açılıyor

Ömer Cengiz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kaç aydır uğraşıyorum yok mu bilen bir kardeşim. Son BIOS sürümünü kurunca bilgisayarı açtığımda açılıyor 2 saniye sonra bir kez reset atıyor açılıyor masaüstü ondan sonra geliyor bu reseti neden atıyor eski sürüm BIOS kurunca sıkıntı olmuyor.

Merhaba arkadaşlar, kaç aydır uğraşıyorum yok mu bilen bir kardeşim. Son BIOS sürümünü kurunca bilgisayarı açtığımda açılıyor 2 saniye sonra bir kez reset atıyor açılıyor masaüstü ondan sonra geliyor bu reseti neden atıyor eski sürüm BIOS kurunca sıkıntı olmuyor.
Yanlış BIOS Güncellemesi mi kurdunuz? Windows'un kendi ayarlarından mı kurdunuz?

Güç ayarlarınızı sıfırlayınız ve kontrol ediniz.

1. Windows tuş + X tuşlarına basın, ardından Windows Terminal (Yönetici) seçin.

2. Komutu yazınız:

powercfg –restoredefaultschemes ve Enter'a basın.

bu işlem sonrası bilgi veriniz.
İyi sosyaller.

Yanlış BIOS güncellemesi mi kurdunuz? Windows'un kendi ayarlarından mı kurdunuz?

Hayır MSI sitesinden MSI X570 Gaming Edge Wi-Fi son BIOS sürümünü indirdim kurdum.

Güç ayarlarınızı sıfırlayınız ve kontrol ediniz.

1. Windows tuş + X tuşlarına basın, ardından Windows Terminal (Yönetici) seçin.

2. Komutu yazınız:

powercfg –restoredefaultschemes ve Enter'a basın.

bu işlem sonrası bilgi veriniz.
İyi sosyaller.

Anakartın garantisi var eski sürümde bir sıkıntı olmuyor yeni sürüm yükleyince oluyor garantiye göndereyim mi anakartı.

Dosya Ekleri

• IMG_20220908_230644.jpg
    IMG_20220908_230644.jpg
    263,8 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Geri
Yukarı