PC açılıyor ama görüntü gelmiyor

kuwtom

Femtopat
Daha fazla  
Bundan 1 2 hafta önce bilgisayarım kapatırken bir anda Windows kapanma ekranında dondu arkadaki tuştan kapadım tekrar açınca işlemci ekran kartı fanlar falan çalışıyor. LED'ler yanıyor ekrana görüntü gelmiyor klavye mouse ışığı da yanmıyor HDMI kablosunu açılırken tak çıkar yapınca ilk 5 saniye hafif parlak siyah ekran geliyor belki monitörün bir şeyidir bilmiyorum. Sorun monitörde değil başka monitörde denedim gene aynisi PlayStation'da monitöre görüntü geliyor ayni kablo ile eğer hiç olmazsa tamire götüreceğim. RAM'lerinde yerini değiştirdim her şekilde denedim tek tek taktım RAM'leri gene ayni yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM problemi olma ihtimali var gibi. Silgi ile RAM üzerini (yazıyı siler gibi) silin. Eski RAM lerde işe yarıyordu. Denemekten zarar gelmez.
Çıplak elle dokunmayın ama pudrasız eldiven gibi bir şey olsun elinizde.

Bundan 1 2 hafta önce bilgisayarım kapatırken bir anda Windows kapanma ekranında dondu arkadaki tuştan kapadım tekrar açınca işlemci ekran kartı fanlar falan çalışıyor. LED'ler yanıyor ekrana görüntü gelmiyor klavye mouse ışığı da yanmıyor HDMI kablosunu açılırken tak çıkar yapınca ilk 5 saniye hafif parlak siyah ekran geliyor belki monitörün bir şeyidir bilmiyorum. Sorun monitörde değil başka monitörde denedim gene aynisi PlayStation'da monitöre görüntü geliyor ayni kablo ile eğer hiç olmazsa tamire götüreceğim. RAM'lerinde yerini değiştirdim her şekilde denedim tek tek taktım RAM'leri gene ayni yardım edebilir misiniz?
1-RAM'leri yerinden çıkartıp dikkatlice silgi ile silin sonra geri takın.
2-BIOS pilini çıkartıp 15-20 dakika bekletin ardından geri takın.

Son düzenleme:
2-BIOS pilini çıkarıp 15-20 dakika bekletin ardından geri takın.
tamam sagolun denicem

Ekran kartını kontrol eder misiniz yerine tam oturmuş mu? Bir tak çıkar yapın. Slotunda bir şey var mı kontrol edin.
ekran kartını takınca fani dönüyor birde pc çalışırken hdmi kablosunu tak cikar yaparken ekran dediğim gibi hafif parlıyor ama görüntü gelmediği icin monitör geri kapanıyor

RAM problemi olma ihtimali var gibi. Silgi ile RAM üzerini (yazıyı siler gibi) silin. Eski RAM lerde işe yarıyordu. Denemekten zarar gelmez.
Çıplak elle dokunmayın ama pudrasız eldiven gibi bir şey olsun elinizde.
hala aynı

2-BIOS pilini çıkartıp 15-20 dakika bekletin ardından geri takın.

Maalesef hala aynisi

Son düzenleme:

Geri
Yukarı