PC açılıyor ama görüntü gelmiyor

Kutlu Alp Bayır

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı kapattım gece uyumadan önce tıraş makinesi takmıştık. Tüm gece kalacak belki adaptör ısınıp patlar falan diye PC kapalıyken fişlerini çektim. Ortalama 10 kere falan Power tuşuna bastım (bir yerde bir şey okumuştum onun için) uyudum uyandım fişleri taktım prize PC'nin fanlari falan çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor. Klavye ve mouse de calismiyor ama fanlar donuyor hani ne olmuş olabilir ki bilgisayara?

İki RAM varsa, ikisini de tek tek deneyin derim.
Tek ram var 8gb çıkartıp portunu değiştirdim işe yaramadı
VGA kablosunu değiştirip deneyin,
Şuan elimde yok ama sadecec monitör değil klavye ve mouse de calismiyor
RAM'leri iyice taktığına emin ol. Hangi girişi kullanıyorsun monitör ile kasayı bağlamak için? DVI VGA HDMI Displayport?
Vgayı hdmiya çevirerek kullanıyorum

Aynısı başıma gelmişti. Fanlar çalışıyordu, fakat mouseun ışığı yanmıyordu. Bir kısmını zaten biliyordum, bir kısmını da internetten araştırarak denedim. Tek tek yazıyorum:

Mümkünse başka bir RAM'le denemek. Benim sorunumu bu çözdü. Fakat ben bunu en son denemek zorunda kalmıştım.

Anakartta buzzer yoksa bir buzzer takıp bilgisayar açılırken çıkarttığı sesi dinlemek. Bu ses genellikle sorunu işaret eder. 2 kısa bip "RAM'i algılayamadım" 2 uzun bip "ekran kartını algılayamadım" gibi.

Pili çıkartıp 5-10 dakika bekleyip pili geri taktıktan sonra bilgisayarı açmak.

Bundan sonrasına kefil olamam ama işe yaradığını okudum.

Güç kablosunu çıkartıp güç tuşuna 1 dakika basılı tutmak. Bu elektriği mi boşaltıyormuş ne. Bana da çok uyduruk gelmişti ama yabancı bir forumda bir sürü kişi benim gibi ciddiye almadıklarını fakat denediklerinde işe yaradığını yazmış.

RAM ve ekran kartının anakartla temas kuran yerlerini silgiyle silmek, temizlemek. Bu da oksitlenme sorununu gideriyormuş.

VGA kablosunu değiştirmek, monitörün çalıştığından emin olmak gibi maddeleri yazmıyorum. Bunları denediğinizi varsayıyorum.

Bütün bunlar sorunu çözmezse zaten başka bir işlemci ve başka bir ekran kartıyla denemekte başka çare yok.

Aynısı başıma gelmişti. Fanlar çalışıyordu, fakat mouseun ışığı yanmıyordu. Bir kısmını zaten biliyordum, bir kısmını da internetten araştırarak denedim. Tek tek yazıyorum:

Mümkünse başka bir RAM'le denemek. Benim sorunumu bu çözdü. Fakat ben bunu en son denemek zorunda kalmıştım.

Anakartta buzzer yoksa bir buzzer takıp bilgisayar açılırken çıkarttığı sesi dinlemek. Bu ses genellikle sorunu işaret eder. 2 kısa bip "RAM'i algılayamadım" 2 uzun bip "ekran kartını algılayamadım" gibi.

Pili çıkartıp 5-10 dakika bekleyip pili geri taktıktan sonra bilgisayarı açmak.

Bundan sonrasına kefil olamam ama işe yaradığını okudum.

Güç kablosunu çıkartıp güç tuşuna 1 dakika basılı tutmak. Bu elektriği mi boşaltıyormuş ne. Bana da çok uyduruk gelmişti ama yabancı bir forumda bir sürü kişi benim gibi ciddiye almadıklarını fakat denediklerinde işe yaradığını yazmış.

RAM ve ekran kartının anakartla temas kuran yerlerini silgiyle silmek, temizlemek. Bu da oksitlenme sorununu gideriyormuş.

VGA kablosunu değiştirmek, monitörün çalıştığından emin olmak gibi maddeleri yazmıyorum. Bunları denediğinizi varsayıyorum.

Bütün bunlar sorunu çözmezse zaten başka bir işlemci ve başka bir ekran kartıyla denemekte başka çare yok.
Silgi olayını ve bios pilini zaten denedim basılı tutmayı da denedim basılı tutmak pcdeki durgun elektriğin akmasını sağlıyor ama işe yaramadı ekran kartının ışıği yanıyor galiba benim ram gitti demek oluyor bu :(

Silgi olayını ve bios pilini zaten denedim basılı tutmayı da denedim basılı tutmak pcdeki durgun elektriğin akmasını sağlıyor ama işe yaramadı ekran kartının ışıği yanıyor galiba benim ram gitti demek oluyor bu :(
Ben de bütün bunları denedikten sonra bi bilgisayarcıda yeni bir RAM'le denedim, açıldı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı