PC açılıyor fakat 2-3 saniye sonra kapanıyor

Hogunc

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım güç düğmesine basıldığı zaman açılıyor, fanlar dönüyor, kasa ışıklandırmaları çalışıyor ancak 2-3 saniye sonra kendiliğinden kapanıyor ve tekrar açılıp kapanıyor. Fişi çekene kadar bu şekilde döngü devam ediyor. PSU'ya baktım herhangi bir koku yok ayrıca anakarta bağlamadan da test ettim. PSU'da sıkıntı var gibi gözükmüyor. Sorunu bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa devre olabilir. Bağlı olan HDD, CD-Rom gibi bileşenlerin hepsini söküp çalıştırın. Eğer çalışırsa sıra ile takıp hangisinin sorun yarattığını bulmaya çalışın.

Termal macunu değiştirmenizi öneririm. Büyük ihtimal işlemci ısındığı için kapanıyor.
2-3 saniye içinde işlemci ısınıyor olamaz. Kapalı pc yi açtığımda kapanıyor diyor arkadaş sorun başka birşey.
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım güç düğmesine basıldığı zaman açılıyor, fanlar dönüyor, kasa ışıklandırmaları çalışıyor ancak 2-3 saniye sonra kendiliğinden kapanıyor ve tekrar açılıp kapanıyor. Fişi çekene kadar bu şekilde döngü devam ediyor. PSU'ya baktım herhangi bir koku yok ayrıca anakarta bağlamadan da test ettim. PSU'da sıkıntı var gibi gözükmüyor. Sorunu bir türlü çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
güç girişlerinden birisi eksik takılmış veya tam takılmamış kopukluk yapıyor olabilir. İşlemci fanı çalışıyor mu kontrol edin.

2-3 saniye içinde işlemci ısınıyor olamaz. Kapalı pc yi açtığımda kapanıyor diyor arkadaş sorun başka birşey.

güç girişlerinden birisi eksik takılmış veya tam takılmamış kopukluk yapıyor olabilir. İşlemci fanı çalışıyor mu kontrol edin.
4-5 saniyede kendisini kapatacak kadar ısınabiliyor. Zamanında başıma gelmişti.

Güc kaynagin yetersiz olabilir, güc kaynaklari yanlis bilmiyor isem her sene %5 performans kaybediyor. Yani örnegin bu sene aldigin 1000 watt'lik bir güc kaynagi seneye 950 watt performans verecektir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı