PC Açılmadan Kapanıyor

Tekilaa

Decapat
Yer
Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarı açmaya çalıştığımda fanlar 3-4 saniye çalışıp kapanıyor. Bu sorunu çok eskiden de yaşıyordum ve geçenlerde tamire gönderdik. Sorun ilk başlarda yoktu fakat bugün tekrardan oluşmaya başladı. Ek olarak RAM'leri çıkartıp uçlarını yumuşak silgi ile yavaşça temizledim ve BIOS pilini çıkarıp taktım. Sorun çözülmüş değil.

RAM'ler yerine tam oturmamış olabilir aynısı bana da olmuştu. RAM'leri iyice taktıktan sonra sorunum düzelmişti. Muhtemelen sizin de herhangi bir bileşeniniz yerine tam oturmamasından kaynaklı bu sorunu yaşıyorsunuz. Kasayı açıp parçalar tam takılmış mı kontrol ediniz.

RAM'ler yerine tam oturmamış olabilir aynısı bana da olmuştu. RAM'leri iyice taktıktan sonra sorunum düzelmişti. Muhtemelen sizin de herhangi bir bileşeniniz yerine tam oturmamasından kaynaklı bu sorunu yaşıyorsunuz. Kasayı açıp parçalar tam takılmış mı kontrol ediniz.
RAM'lerde sorun olduğunu sanmıyorum çünkü yerlerini değiştirip denemiştim. Hatta sonradan aldığım ek RAM'i çıkartıp çalıştırmayı bile denedim, sonuç nafile.

Stok fanın içi bayağı tozlu kalmış. Sorun şu ki elimde termal macun yok. Yine de çıkartıp temizlemek iyi olur mu?

Termal macun yoksa çıkarma derim fanın tırnaklarında kırık varsada sorun olur.
O metaller oradaki kare kısmı soğutuyor işlemciyi de o kare kısım soğutuyor temassızlık olunca işlemci saniyede 1 derece ısınır 100 derecede güvenlik problemleri sebebiyle kapanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı