PC açılmıyor DRAM ışığı yanıyor

berkanward

Femtopat
Arkadaşlar PC mi temizlemek amacıyla RAM'lari çıkarttım sonra tekrar taktim hem ekrana görüntü gelmiyor, hem de Power tuşuna bastigimda 3 kere uzun bip sesi geliyor ze Debug LED'de DRAM ışığı yanıyor. CPU ışığı 5 saniyede bur yanip sönüyor

Bellekleri çıkartın. Sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silip tekrar takın. Sorun çözülmezse bilgisayarı kapatıp fişten çekin. Kasanın açma kapama tuşuna arka arkaya 6-7 kere basın. BIOS pilini çıkarıp 5 dakika bekleyin. Sonra sistemi tekrar çalıştırın.

3 Uzun bip sesi RAM ile ilgilidir RAM'lari tam oturtunuz ekran kartınızıda bakınınız. Olmadı RAM'leri silgi ile silip geri oturtunuz.
Anlamadım ramler tam oturuyor doğru takiyorum ama olmuyor
Bellekleri çıkartın. Sarı uç taraflarını silgiyle hafifçe silip tekrar takın. Sorun çözülmezse bilgisayarı kapatıp fişten çekin. Kasanın açma kapama tuşuna arka arkaya 6-7 kere basın. BIOS pilini çıkarıp 5 dakika bekleyin. Sonra sistemi tekrar çalıştırın.

Şimdi RAM'leri tekrar taktim bip sesi kesildi ama ışık yanıyor ekrana görüntü gitmiyor

Son düzenleme:
BIOS pilini dediğim gibi çıkarıp bekleyin. Böylece BIOS'u sıfırlamış oluyorsunuz. Sorununuzu çözebilir. Ayrıca bütün bağlantıların düzgün bir şekilde yapıldığını tekrar kontrol edin.

BIOS pilini dediğim gibi çıkarıp bekleyin. Böylece BIOS'u sıfırlamış oluyorsunuz. Sorununuzu çözebilir. Ayrıca bütün bağlantıların düzgün bir şekilde yapıldığını tekrar kontrol edin.

Şöyle yap tım iki RAM'i takıp denedim oldu sonra kapatıp diğer ramide taktım onu görmedi 24 GB olması gerekirken 16 GB gösteriyor bu sefer

• BIOS sıfırlamadıysanız sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
  • Görünmeyen belleği tek başına taktığınızda çalışıyor mu? Bellek taktığınız slotların içinin temiz olmasına dikkat edin.
  • Bellek dışında temizlik yaparken soğutucuyu ve işlemciyi de söktünüz mü?

Geri
Yukarı