Çözüldü PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erkandanotesi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
DVTFL'de Bir Öğrenci
Yetersiz bilgi vermek
Merhaba ben bilgisayarı açmaya çalışıyorum ama bazen sorunsuz açılıyor, bazen de 1 2 saniye sonra reset atıyor. Tekrar deniyor ama hiç açılmıyor. Dediğim gibi mesela bugün bozuksa yarın açılabiliyor hiçbir şey yapmama rağmen. Yardım etmeye çalışan herkese şimdiden teşekkürler.

Çözüm
Sorunu çözdüm. Sistemde takılı olan CD/DVD Driver'ı söktüm ve çalıştı. Büyük ihtimalle o bileşende kısa devre oldu. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara söylüyorum bileşenleri tek tek söküp tekrar deneyin arızalı parçayı bulursunuz. Herkese iyi forumlar.
Merhaba ben bilgisayarı açmaya çalışıyorum ama bazen sorunsuz açılıyor, bazen de 1 2 saniye sonra reset atıyor. Tekrar deniyor ama hiç açılmıyor. Dediğim gibi mesela bugün bozuksa yarın açılabiliyor hiçbir şey yapmama rağmen. Yardım etmeye çalışan herkese şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sistem belirtiniz.

Hocam banladılar sanırım daha çok ayrıntı vermem gerekiyor.
PC 2013 yılından beri bizde.
İşlemci: Pentium G860
Anakart: ECS H61H2 M17
Ram: 6Gb dual
Ekran kartı: hd 7350 1gb
Psu: 250w markasını bilmiyorum özür dilerim

Ha bu arada eskiden de oluyordu bu ve güç kaynağı değiştirince düzeldi. Yaklaşık 1 ay sonra bu sorun tekrar çıktı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sistem belirtiniz.
Satıp yenisini alın. Uğraşmanıza değmez. Sorunun PSU'da olduğunu düşünüyorum.
Hocam hele bir çözüm arayalım. Hemen öyle satmak olur mu?
RAM veya PSU kaynaklı olabilir. PC'niz açıldığında OCCT ve Memtest testleri yapın.
Hocam PC açıldığında yapacağım ama pek açılacak gibi değil.

Sorunu çözdüm. Sistemde takılı olan CD/DVD Driver'ı söktüm ve çalıştı. Büyük ihtimalle o bileşende kısa devre oldu. Bu sorunu yaşayan arkadaşlara söylüyorum bileşenleri tek tek söküp tekrar deneyin arızalı parçayı bulursunuz. Herkese iyi forumlar.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı