Çözüldü PC açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmreSarigul

Femtopat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayar aldım 2 ay geçmedi. Güç tuşuna bastığım halde bilgisayar açılmıyor ama mouse bağladığım zaman ışığı yanıyor. Fakat fanlar dönmüyor. RGB ışıkları yanmıyor. Ekrana görüntü gelmiyor. Ne yapabilirim?

Çözüm
PSU şalterini kontrol et.
PW SW kablosunu kontrol et.
24 pini çıkar, tekrar tak.

Olmazsa PSU sök kısa devre yoluyla çalıştır.
İşlemci soketini de bir kontrol et derim.
Çözüm önerilerim şunlardır:
1- Fişin prize takılı olduğundan emin ol.
2- Evde elektrik olduğundan emin ol.
3- Kasanın dolu olduğundan emin ol.
4- Doğru güç düğmesine bastığından emin ol.
Hepsini doğruladıysan güzel çünkü yeni bir bilgisayar alman gerekebilir. Yada yetkili servise gönderebilirsin. Bu da çözüm yollarından bir tanesi.

Artı -5 Eksi
Çözüm önerilerim şunlardır:
1- fişin prize takılı olduğundan emin ol.
2- evde elektrik olduğundan emin ol.
3- kasanın dolu olduğundan emin ol.
4- doğru güç düğmesine bastığından emin ol.
Hepsini doğruladıysan güzel çünkü yeni bir bilgisayar alman gerekebilir. Ya da yetkili servise gönderebilirsin. Bu da çözüm yollarından bir tanesi.

Bilgisayarı belli başlı herkesin aldığı internet sitelerinden bir tanesinde ben topladım ve satın aldım içindeki parçaları ben montajladım bu sabaha kadar çalışıyordu fakat ben kasanın içini temizledim ve tekrar çalıştırmak istediğim de olanlar oldu fişe taktım ve çalışmıyor.

İşlemciyi güzel oturttuğuna emin misin? Temizlik sonrası benzer sorun yaşamıştım. Tüm güç bağlantılarını kontrol et, donanımları çıkartıp tekrar tak.

Temizlerken işlemciye kadar inmedim şöyle bir şey söyleyebilirim bilgisayarı fişe taktığım zaman PSU içindeki fanı dönmüyor ama mouse falan USB aracılığıyla taktığım da mousenin ışığı yanıyor.
24 pin güç bağlantısını çıkarıp tekrar takıp dener misin?
Bir kere denemiştim ama olmuyor anakartın modeli a320m

Çözüm

Güç kablosunu taktığım zaman bilgisayardan çok az duyulabilecek bir tiz sesi geliyor her zamanmı geliyor du bilmiyorum paranoyak oldum psu şalteri açıyorum sonra power tuşuna basıyorum tepki yok USB aracılığıyla mause takıyorum mausenin ışığı yanıyor anlamadım gitti ana kart a320m işlemci amd a8 9600 psu aerocool 400w ekran kartı yok 8 GB RAM ve 1tb hard disk var

PSU'yu çıkarıp kısa devre yapar mısın?

Tamam abi buldum neden çalışmadığını. Power SW kablosunu temizlerken yanlışlıkla çıkarmıştım. Onu yanlış yere takmışım, şimdi düzelttim 😂. Dün gece kafamdan terler akmıştı. O kadar para veriyoruz, 2 ay geçmedi, bozuldu diye. Ağlayacaktım, benim hatammış.

Geri
Yukarı