PC açılmıyor

Ooiik

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar High Power PSU kullanıyorum. PC muhtemelen statik elektrikten açılmıyor. Bazı yöntemleri denedim ama gene açılmadı. PSU da sorun olduğunu zannetmiyorum. Başka ne yapmam gerekiyor?

Elektrik gelmekte fakat görüntü yok değil mi? BIOS sıfırlamayı deneyin. Olmasa bile tekrar deneyin. Yaptıklarınızı da sıralarsanız, insanlar ona göre tavsiyelerde bulunabilir.
Elektrik var ancak açılmıyor. Reset tuşuna basılı tuttum, bios pilini çıkardım, fişi çekip yeniden denedim olmadı

PSU'nun 24 pinlik bölümünden yeşil ve siyah kabloya zımba teli gibi şeylerle kısa devre yaptır. Çalışıyor mu bir kontrol et. Güç kablosunu söküp bilgisayarın açma tuşuna biraz basılı tut. Statik elektriği at. Kendin yazmışsın var diye.

PSU'nun 24 pinlik bölümünden yeşil ve siyah kabloya zımba teli gibi şeylerle kısa devre yaptır. Çalışıyor mu bir kontrol et. Güç kablosunu söküp bilgisayarın açma tuşuna biraz basılı tut. Statik elektriği at. Kendin yazmışsın var diye.
Denemiştim açılmadı. Ama sistemde ışık var.

Denemiştim açılmadı. Ama sistemde ışık var.

Siyah ve yeşil kabloyu doğru kısa devre ettiyseniz, PSU çalışmadıysa PSU bozuktur. Sen ikna olmazsan diye deneyebileceğin şeyleri bırakıyorum buraya.

Sistemi uzay kurulum yap. Anakartın üstünden kendin kısa devre ettir, powersw pinlerini. Ekran kartı, RAM, HDD/SSD işlemci dışındakileri çıkar öyle dene. Kabloları tekrar tak. USB portlarındaki her şeyi sök. PC'ye sadece güç kablosu bağlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı