PC açılmıyor

Eren23L

Kilopat
Arkadaşlar yine her zamanki gibi sabah kalktım bilgisayar başına geçtim Power tuşuna bastım ve bilgisayarda şöyle bir sorunla karşılaştım. Power tuşuna bastım, bilgisayarın fanları 1-2 saniye dondü ve gitti. 2-3 saniye sonra kendiliginden aynı şeyi yapmaya devam etti. Ben de 3-4 kere defalarca boyle bir sey yapınca bilgisayarın fisini cektim. Sabahtan beri aralıklarla denesem de bir şey degismedi. Ben de buradan konu acmak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ekranına ulaşabiliyorsanız işletim sisteminiz çökmüştür. Eğer ulaşamıyorsanız anakart ile ilgili bir problem olabilir. Yakın zamanda veya kapatmadan önce darbe aldı mı cihaz? Sinirlenip vurdunuz ya da düşürdünüz mü?

RAM'ları sök tak, yerlerini değiştir, anakarttan gereksiz kabloları çıkar Power'in gücü yetmiyordur belki(LED, cdrom falan kullanmadıgın zamanlar)
BIOS ekranına ulaşabiliyorsanız. İşletim sisteminiz çökmüştür. Eğer ulaşamıyorsanız anakart ile ilgili bir problem olabilir. Yakın zamanda veya kapatmadan önce darbe aldı mı cihaz? Sinirlenip vurdunuz ya da düşürdünüz mü?

Muhtemelen her gün vuruyordur kendimden bilirim eski sistemdir sök tak la geçer.

Şebeke hattınızda dalgalanmadan yapabilir, güç kaynağından olduğunu sanmıyorum. Ama bileşenleri belirtmediğiniz için olabilir. Anakart boot edemiyor anlaşılan anakart sorunu olabilir. Anakart sorunu da genelde elektrik gidip gelmesinden kaynaklanabiliyor. Kasanın kapağını açıp çalıştırın tık tık ses duyuyorsanız sistem kendini boot edemiyordur. Bahsettiğim ses çok düşük ses şiddetine sahip.

Sistem bileşenlerini yazarsanız daha sağlıklı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı