PC Ağır oyunlar açıldığında kapanıyor

Enes340

Hectopat
Bilgisayarım hiç olmadık yerde kapanıyor, özellikle bilgisayarımı zorlayacak oyunlar açtığımda. Bunun güç kaynağından sebebli olduğunu tahmin ediyorum, şu anda kullandığım güç kaynağı çok düşük zaten değiştirmeyi düşünüyordum. Şimdi daha da erkene aldım ancak başka bir sebebi olabilir mi?

Aynı sorunu bende yaşayıp deneyimledim. Everest psu vardı sistemde GTA 5 de 60 fps verecek bilgisayar GTA 5'i açamayınca minecraft testi yaptım. Psu hırlamaya başladı.

Elinizden gelirse başka psu takıp deneyin derim.

Güç kaynağından olabilir fakat, Kaç derece'ye çıkıyor bunları kontrol ettiniz mi kasa içi temiz mi, Daha önce söktünüz felan ise işlemci fan'ı tam oturmamışta olabilir. Detaylı bilgi veriniz yardımcı olalım.

Tüm sistemi ve psu marka ve gücünü yazmalısın. Bir de aynı oyunda FPS'yi 30'a falan limitleyip dene. Kapanmazsa PSU olma ihtimali artar. Sorun PSU ise o kadar limitte kullanmak zaten doğru değil.

Bilgisayarım hiç olmadık yerde kapanıyor, özellikle bilgisayarımı zorlayacak oyunlar açtığımda. Bunun güç kaynağından sebebli olduğunu tahmin ediyorum, şu anda kullandığım güç kaynağı çok düşük zaten değiştirmeyi düşünüyordum. Şimdi daha da erkene aldım ancak başka bir sebebi olabilir mi?
Sistem parçalarına zarar vermen an meselesi. Dereceleri kontrol etmekde fayda var. Eğer dereceler normal ise hiç zorlama sistemi hem üzülürsün hemde masrafa girersin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı