PC başında sigara içmek sorun çıkartır mı?

• Konuyu başlatan pckpt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 407

pckpt

Femtopat
Daha fazla  
Arada bir maç olduğu zaman kasanın yanında sigara içiyorlar. Sıvı soğutma mevcut öndeki fanlarda çekiyordur dumanı. Muhtemelen bir sorun olur mu, bozulur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıntı yapar. Üflediğiniz duman içerisinde nem de yer alıyor. Öndeki fanlar havayı içeri çekerken sigara dumanını da içeri çekecektir. Duman içeri girince doğal olarak nem de içeri girecek ve zamanla zarar vermeye başlayacaktır. İnternet kafe anakartı dediğimiz nem zararı için laminasyon görmüş anakartlar var onu tercih ettim çünkü ben de hem sigara hem elektronik sigara içiyorum üstüne güzel gözüküyor diye içine üflüyorum.

Sıkıntı yapar. Üflediğiniz duman içerisinde nem de yer alıyor. Öndeki fanlar havayı içeri çekerken sigara dumanını da içeri çekecektir. Duman içeri girince doğal olarak nem de içeri girecek ve zamanla zarar vermeye başlayacaktır. İnternet kafe anakartı dediğimiz nem zararı için laminasyon görmüş anakartlar var onu tercih ettim çünkü ben de hem sigara hem elektronik sigara içiyorum üstüne güzel gözüküyor diye içine üflüyorum.

Nem o kadar sorun değil, en azından PC'nin içerisindeki donanımlar müzelik olacak yaşa gelene kadar bir arızaya doğrudan sebep olmaz. Rutubetli bir oda daha çok zarar misal, çünkü PC çalışmadığı zamanlar tamamen savunmasız. PC çalıştığı vakit ise kendi sıcaklığı içerisindeki ve çevresindeki nemi daha havadayken yok ediyor.

Toz burada en pis iş oluyor, bizim bir arkadaşın PC'yi temizlemiştim birkaç sene önce. 1 sene sigara içmişler odada arkadaş 1 ay kullanılmış elektrik süpürgesinin içinde o kadar toz olmaz. Öbek öbek bildiğin.

Kasanın içi leş gibi kokuyor ben içmiyorum gelip inadına içiyorlar bu koku neyle gider garantisi devam ediyor hala.

Yetkili servisin gideremeyeceği kesin. Zamanla gidecek yani odada sigara içmezsen, düzenli havalandırırsan, bir de oda parfümü koyarsan bir kenara geçer zamanla.

Yarın tozunu alacağım teşekkürler.

Sigara içilen odada kokuyu vb. tamamen yok etmek istiyorsan önce sigara işi bitecek kökten. Ben de bir ara PC başında sigara içerdim odanın eski hale dönmesi resmen haftalar sürüyor havalandırma ve oda kokusuna rağmen.

Sonra camda bile 1 tane sigara içsen içeriye giriyor leş koku, hissediyorsun. Ben artık mutfak balkonunda camı açıp içiyorum. Söylersin oyunu durdurup gitsinler mutfağa, balkona orada içsinler sonra gelip devam etsinler.

Sigara içilen odada kokuyu vb. tamamen yok etmek istiyorsan önce sigara işi bitecek kökten. Ben de bir ara PC başında sigara içerdim odanın eski hale dönmesi resmen haftalar sürüyor havalandırma ve oda kokusuna rağmen.

Sonra camda bile 1 tane sigara içsen içeriye giriyor leş koku, hissediyorsun. Ben artık mutfak balkonunda camı açıp içiyorum. Söylersin oyunu durdurup gitsinler mutfağa, balkona orada içsinler sonra gelip devam etsinler.

Ya oyun değil maç izlemek için arada bir açıyorlar kasayı dün motor kazası geçirdim yatıyordum baktım her 10dk da bir 2 3tane yakıyorlar sigarayı içmeyin diyorum anlamıyorlar şimdi de kasa kokuyor odaya şimdi kendi kullandığım parfümümden sıktım. Simdi maç izlencek bütün siteleri engellemeye çalışıyorum nasıl engellerim bilgin var mı?

Şöyle bir şey yapsam peki kasa Rampage sailor kasa çok tozlanıyor o kadar olmasa da yine de tozlanıyor kokunun gitmesi için bir şeyle üstünü örtsem olur mu peki.

Son düzenleme:
Dumanı zarar vermez ama tüm donanım parçalarının makyajını bozar. Anakarttan tut fanlara kadar her parçada sarımtırak yüzey oluşur olur itici gözükür. Bu süreç hemen gerçekleşmez tabiki. Yoğun bir sigara kullanımı gerekiyor. Pc başında günde 2 paket tüketirsen 1 yılda anca pisletirsin. Ama sigara keyfine bilgisayardan çok değer veriyorsan, bunlar önemli olmamalı. Sonuçta sigara lekeleri temizlenebilen bir leke. Ama bilgisayar parçaları gözenekli olduklarından, özellikle sigara gibi yapışık lekelerin temizlenmesi ince işçilik istiyor bunuda çoğu insan yapamıyor servise temizletiyor. 2-3 yılda bir verirsin işçiliği temiz olan güvenilir bir servise onlar her parçayı temizler.

Yeni konular

Geri
Yukarı