PC başlangıçta kapanıp tekrar açılıyor

Asreal

Centipat
anakartım ASUS TUF B450 Plus II.

PSU: Rush stamina 650W +80 Plus bronz

Bilgisayar başlangıç tuşuna basınca PC açılıyor 1 saniye sonra kapanıp tekrar açıyor kendini sorunu çözemedim yardım için şimdiden herkese teşekkürler.

Bilgisayar başlangıç tuşuna basınca PC açılıyor 1 saniye sonra kapanıp tekrar açıyor kendini sorunu çözemedim yardım için şimdiden herkese teşekkürler.

Kısa devre yapıyor olabilir. Kasanın içini kontrol et. RAM'leri teker teker kontrol edin.

Kısa devre yapıyor olabilir. Kasanın içini kontrol et. RAM'leri teker teker kontrol edin.
Tamamdır şimdi deniyorum.

Hocam RAM Tekken 3600 olabiliyor fakat diğer RAM'ı taktığımda 3200 olarak çalışıyor diğer RAM'da aynı G.Skill 3600 MHz almıştım 8x2 diğer RAM'ı takınca PC açılıp kapanıyor neden acaba?

Son düzenleme:
Tamamdır şimdi deniyorum.

Hocam RAM Tekken 3600 olabiliyor fakat diğer RAM'ı taktığımda 3200 olarak çalışıyor diğer RAM'da aynı G.Skill 3600 MHz almıştım 8x2 diğer RAM'ı takınca PC açılıp kapanıyor neden acaba?

Hocam bunun MHz'le alakası yok. RAM bozulmuş olabilir. İlk zamanlarda böyle bir sorun yaşıyor muydunuz?

Evet ilk zamanlardan beri öyle 0 almıştım tek RAM'ı taktım 8 GB 3600 MHz oluyor ama 16 GB 3600 olmuyor ayrıca tek ramdad da PC ilk baş açılıp kapanıyor artık çıldırmak üzereyim her şeyden vazgeçeceğim uyuz oldum denilir PSU da coil whine sorunu var ondan olabilir mi?

Hocam bunun MHz'le alakası yok. RAM bozulmuş olabilir. İlk zamanlarda böyle bir sorun yaşıyor muydunuz?
hocam birde psu cızırdıyor 3600 mhz de.

Son düzenleme:
Evet ilk zamanlardan beri öyle 0 almıştım tek RAM'ı taktım 8 GB 3600 MHz oluyor ama 16 GB 3600 olmuyor ayrıca tek ramdad da PC ilk baş açılıp kapanıyor artık çıldırmak üzereyim her şeyden vazgeçeceğim uyuz oldum denilir PSU da coil whine sorunu var ondan olabilir mi?

Hocam bir de PSU cızırdıyor 3600 MHz de.

Coil whinedan dolayı yapmaz hocam. Sistem ne kadar güç çekerse ona göre sesi artar. Yani sadece ses sorunu oluşturur.

Şimdi siz RAM'leri ikisini aynı anda taktığınızda çalışmıyor mu? Yoksa tek bir tanesinde mi sıkıntı var?

2 side çalışıyor 4 tane slot var 2'si siyah 2'si gri grinin 1. ye tek RAM'ı taktığımda 3600 oluyor fakat diğer slotlara taktığımda 3200 oluyor PC gene aynı kapanıp açılıyor slot fark etmiyor sorunu RAM'dan olacağını sanmam.

Ramlerden biri arizalidir deneyip ogren olmazsa slot degistir dene

Geri
Yukarı