PC bazen ilk basışta açılmıyor

Fxer

Hectopat
Anakart değiştirdim 2 gün önce. PC açacağım zaman ilk basışta hiçbir şey olmuyor. 2. veya 3. basışta güç geliyor açılmaya başlıyor. Her zaman olmuyor bazen oluyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Benim bilgisayarda da oluyor. Güçten çektip geri taktıp bastığımda fan, fare, klavye ışıkları yanıyor. 2. basışta açılıyor. Sendeki sorun anakarttandır. Hatta bir sorun bile değil bu üretimi öyle olabilir.

Dostum güç tuşundan anakarta kablo gidiyor o kabloları kontrol et tam oturmamış olan varsa ondan kaynaklı olabilir.
Hocam power sw kablolarını doğru taktım bana pek bağlantıyla alakalı gelmedi ama kontrol edeyim tekrardan.

Benim bilgisayarda da oluyor. Güçten çektip geri taktıp bastığımda fan, fare, klavye ışıkları yanıyor. 2. basışta açılıyor. Sendeki sorun anakarttandır. Hatta bir sorun bile değil bu üretimi öyle olabilir.
Ben de hiçbir tepki olmuyor 1-2sn sonra tekrar basınca direk çalışıyor. Bazı yerlerde overclock ile ilgili olabilir demişler. İşlemciye oc yapmıştım belki onunla alakalı olabilir.

Geri
Yukarı