PC bir anda kapanıp geri açıldı

suleymanberc

Centipat
Daha fazla  
RAM
64 Gb
SSD veya HDD modeli
Crucial 2Tb P3 Serisi NVme SSD
Ekran kartı
GeForce RTX 3070 Aorus Master 8 gb GDDR6 256 Bit
Anakart
prime z90-p d4
İşlemci
12th Gen Intel(R) Core(TM) i9-12900K 3.20 GHz,
1 yıllık masaüstü bir PC'm var kurgu işleri yaptığım. Genelde hafta içleri hiç kapatmadan sadece gece uykuya alarak tüm hafta çalıştırıp toplamda haftada 1 gün kapalı tutuyorum. Az önce Premiere'de çalışırken harici olarak çalışan powerful PSU'dan her zaman gelen akım seslerinden biri geldi sonra PC kapandı ve tekrar açıldı. Resetleme gibiydi. Önce elektrikler kesildi sandım ama öyle olmamış bu sefer. İlk defa böyle bir şey oldu. PC açılınca mavi ekran vermedi ya da farklı bir anormallik olmadı. Şu an yine çalışıyorum ama açıkçası canım sıkıldı bu duruma. PC sıcakta değil. Fanlar biraz tozlu ama açıkçası sıkıntyı yaratmıyor diye tozunu almadım kendim sorun çıkarmayayım sonra diye. Sebebi kasa temizliği gerektiğinden midir yoksa powerful PSU'dan mıdır acaba? Ne yapmam gerekir? Çok teşekkür ederim cevaplar için.

Ekran kartınız overclocklu mu?

Gğç kaynapı dediğiniz kasadaki güç kaynağı mı yoksa powerful harici güç kaynağı mı? Ne yapmam gerekir şu an hocam?

Eğer öyleyse normal overclockunuz fazla ise olabilir veya güç kaynağı yetersizdir.
Güç kaynapı dediğiniz kasadaki güç kaynağı mı yoksa powerful harici güç kaynağı mı? Ne yapmam gerekir şu an hocam?

Gğç kaynapı dediğiniz kasadaki güç kaynağı mı yoksa powerful harici güç kaynağı mı? Ne yapmam gerekir şu an hocam?

Güç kaynapı dediğiniz kasadaki güç kaynağı mı yoksa powerful harici güç kaynağı mı? Ne yapmam gerekir şu an hocam?

Yani hocam şu an hiç açılmıyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı