PC birden dondu

Can875

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 16GB(2x8) Fury Beast 3200mhz CL16 DDR4 Ram (KF432C16BB/8X2)
SSD veya HDD modeli
MLD 500GB M300 NVMe Okuma 3300MB-Yazma 3100MB M.2
Ekran kartı
Asus GeForce RTX 3060 Ti Dual Mini V2 8G 8GB GDDR6
Anakart
Asus Prime B450M-A II 4400mhz(OC) RGB M.2 AM4 mATX
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X 3.70 Ghz 6 Çekirdek 35MB AM4 7nm
Herkese merhaba, Valorant oynarken bir anda ekran dondu klavye kulaklık farenin gücü kesildi ışıkları söndü kasa çalışmaya devam ediyordu. Biraz bekledim kasa hala çalışıyor. Düğmesinden yeniden başlatmaya veya kapatmaya çalıştığımda işe yaramadı. Fişi çıkartıp taktım mecburen şu anda bir sorun yok bilgisayarı yeni topladım daha 5-6 aylık sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, Valorant oynarken bir anda ekran dondu klavye kulaklık farenin gücü kesildi ışıkları söndü kasa çalışmaya devam ediyordu. Biraz bekledim kasa hala çalışıyor. Düğmesinden yeniden başlatmaya veya kapatmaya çalıştığımda işe yaramadı. Fişi çıkartıp taktım mecburen şu anda bir sorun yok bilgisayarı yeni topladım daha 5-6 aylık sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Şimdiden teşekkür ederim.
Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>Güvenlik ve Bakım>Bakım>Güvenilirlik Görüntüleyicisi'ne girerek bilgisayarın donduğu saatte oluşan bir hata varsa onu atın. :) Genel görünümü (hataların hepsinin göründüğü kısım) ve hatanın içine girilmiş hali (çift tıkla) atarsanız güzel olur. :)

@MertT1029 sanırsam bahsettiğiniz yer burası. Windows düzgün kapatılamadı hatasından başka birşey göremedim.
Klavye ve farenin kontak kapatması, reset tuşunun çalışmaması falan bana anakart teklemiş gibi hissettirdi.

Peki neden yapabilir tahminen durup dururken böyle bir şey söz konusu olabiliyor mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    42,6 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı