PC boştayken 60 dereceye yükseliyor

yakup6111

Hectopat
Daha fazla  
Son 1 haftadan beri bilgisayarımı açarken işlemci fanı bir kerede hızlanıp normale dönüyor ve masaüstüne gelince inceden bir hız artışı daha oluyor. Bilgisayar boştayken işlemci 44 dereceden 60 kadar çıkıyor oyuna girince de 63 dereceye yaklaşınca işlemci fanı hızını artırarak soğutmaya çalışıyor. Buna neyin sebep verdiğini bir türlü anlayamadım. 5 ay oldu PC toplayalı 2 ayda bir düzenli olarak macun yeniliyorum ve 2 haftada ya da daha az sürede toz temizliği yapıyorum. Daha önce böyle bir problemle karşılaşan çözümünü bulan varsa yardımcı olabilir mi?

cpu sıcaklık.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemsel bir sorun olabilir yada virüs tarzı trojen bulaşmış olabilir. Termal macunu 2 ayda bir değiştirmene gerek yok 6 ayda bir değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Virüs mirüs yok. Ara sıra olur öyle küçük yüklenmeler. i7 960, Arctic MX-4, Corsair H70 kullanıyorum boşta 40 derece.

@LeViAcKeRMan ısınınca 4.03'te oluyor.
Orijinal kullanıyorum Windows 10 Home TR. Isınma gerçekten can sıkıcı benim için şimdi virüs taraması yapıyorum Eset ile deneme sürümü ve işlemci şu anda yükte ve ısısı ortalama 50 derece ve fan hızını artırdı. Eğer düzeltemezsem format atmayı düşünüyorum belki düzelir diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı