Çözüldü PC çalışırken kasaya kablo takma sonucu açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hakanbay

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaslar PC calisir halde iken SYS fan 4pin giris yerine PSU gelen 4 pinli kablo bagladim fanlari calistiramadigim için ve cok hafif duman atip islemci fani durdurdu, tekrar calistirmak istedigim calismadi. Şu an hiçbir hareket yok, PSU 24 pinli yesil kablo ile jumper yaptığımda PSU fani caliyor diger fanlari calistiriyor fakat tekrar baglanti yaptığımda ne PSU fani, ne de islemci fani ya da kasa isigi yanmiyor. (Kasa isigi yandi ama guc dugmesi basinca calismiyor) ekran karti yok zaten, RAM'leri ve islemci fan baglantilari cikarttigimda ise yine olmadi. Anakart arizalanmis olabilir mi? Anakart yeni almistim, yardimlariniz için tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PSU bir problem olabilir mi veya islemcide bir problem olup olmadigini nasil anlayabilirim arkadaslar?
PSU bir problem olabilir mi veya islemcide bir problem olup olmadigini nasil anlayabilirim arkadaslar?
Sorun cozuldu anakart degisti. Diger bilesenlerde problem yok.
Ne...
Nereden, ne zaman almıştınız?
Arızalanmıştır en az bir parça, benim öngörüm ilk başta net anakart. Başka bileşenler de zarar görmüş olabilir.
PC açıkken kasa içinde hiç bir şey yapılmamalıdır. USB takmak gibi değildir.

Sorun cozuldu anakart degisti. Diger bilesenlerde problem yok.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı