PC Çalışırken SSD Bağlantısının Çıkması

SedatYekta

Kilopat
Daha fazla  
Kasaya fan takacaktım daha iyi hava akımı olsun diye kullanmadığım HDD yuvalarını çıkarıyım dedim. Bilgisayar da açıktı yuvaları çıkarırken SSD'nin olduğu yuvayı da yanlışlıkla çıkardım. Çıkarır çıkarmaz hoparlörlerden cızırtı sesi gelip mavi ekranda ":(" işareti çıktı ve kapandi bilgisayar. SSD'nin kablosunu tekrar bağladım fakat yone de bilgisayar açılmadi BIOS'a girip ayarları sıfırlıyım dedim ama MSI Fast Boot açıkti BIOS'a giremedim BIOS pilini çıkarmak için ekran kartını sökiyim dedim ama çıkaramadım çok zorladım bastırdım çektim çıkmadı. En sonunda tornavida ile pili kanırttım çıkardım sonra tekrar taktım. Bilgisayarı açtım ekrana bir şey gelmedi reset power tuşu çalışmadı. 2 dakika sonra falan bilgisayar reset attı şuan her şey normal gibi. Ben şimdi bir parçaya zarar gelip gelmediğini nasıl anlayabilirim?
Edit: Her bilgisayarı açışımda hoparlorden bir patlama sesi geliyor ve CPU fanı ful devir dönüp yavaşlıyor ikide bir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı