Çözüldü PC çalışıyor ama görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhabalar, evime sistemi getirdim. Fakat HDMI'yi bağladığımda PC çalışıyor fakat görüntü gelmiyor. Ne yapmam lazım?

Çözüm
Hocam basit olacak ama basit zaten gözden kaçandır, statik elektrik birikmiş olabilir mi? Fişten çekip akımı kesip kapatıp 5-10 saniye güç düğmesine basılı tutmayı denediniz mi?
İşlemci ve ekran kartı çakışır BIOSDAN ayarı var onu aktif edince düzeliyor.

BIOS'a da körü körüne girecekti zaten mükemmel tespit. Görüntü gelmiyorsa nereye giriyorsun? Senin çok bilgin var da muazzam çözüm ürettin tebrikler.

Evet her şey okey. Mouse klavyeden ışık geliyor.

Güzel, sistemin BIOS'u geçiyor yalnızca görüntü alamıyoruz. Ekran kartının kablosu üzerine takılı mı tekrar kontrol eder misin? Bir de monitör ve kablo durumunu söylemedin, alternatif bir kablo veya televizyon var mı test edebileceğin. Veya monitörü takabileceğin bir dizüstü?

Bu arada işlemcide dahili grafik birimi varsa ekran kartını söküp kablo anakarta bağlanarakta denenebilir.

Sistemi direkt bu şekilde verdilerse, aldığınız gibi geri götürün.

Ancak bunu monitörün çalıştığına emin olduktan sonra yapınız.

BIOS'a da körü körüne girecekti zaten mükemmel tespit. Görüntü gelmiyorsa nereye giriyorsun? Senin çok bilgin var da muazzam çözüm ürettin tebrikler.

Güzel, sistemin BIOS'u geçiyor yalnızca görüntü alamıyoruz. Ekran kartının kablosu üzerine takılı mı tekrar kontrol eder misin? Bir de monitör ve kablo durumunu söylemedin, alternatif bir kablo veya televizyon var mı test edebileceğin. Veya monitörü takabileceğin bir dizüstü?
Kasanın içini şöyle atayım:
20220623_174558.jpg

Ekran kartından görüntü gelmemesi gayet normal.
MSI RTX 3060 Gaming X 12 GB TUF B560M Plus Wi-Fi anakarta taktığımda.
Başta benden görüntü alamamıştım.
i7 10700K ile beraber kullanırken ( ekran kartıyla çakıştığı için ) BIOS'a girip peg ayarına getirince düzelmişti ezbere yazmıyoruz denedik tecrübe ettik.
Şu an i5 11400F var direk görüntü veriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada işlemcide dahili grafik birimi varsa ekran kartını söküp kablo anakarta bağlanarakta denenebilir.

Sistemi direkt bu şekilde verdilerse, aldığınız gibi geri götürün.

Ancak bunu monitörün çalıştığına emin olduktan sonra yapınız.
No signal diyor.
Ekran kartından görüntü gelmemesi gayet normal
MSI RTX 3060 GAMING X 12GB TUF B560M PLUS WIFI anakarta taktığımda
Başta benden görüntü alamamıştım
i7 10700K ile beraber kullanırken ( ekran kartıyla çakıştığı için ) bıosa girip peg ayarına getirince düzelmişti ezbere yazmıyoruz denedik tecrübe ettik
Şu an i5 11400F var direk görüntü veriyor
Mesaj kasmak için mesaj yazmayın. Sence Nvidia sistem ile AMD sistem aynı mı?

@342524 görünürde herhangi bir anormallik yok. Ekran kartı yerinden oynasa BIOS'u geçemezdi sistem ve USB'lere ışık gelmezdi.

Benim tahminim görüntü aktarımında bir sorun var. HDMI ile kullanıyorsun sanıyorum ve 6600'de tek bir HDMI yuvası vardır. Dediğim gibi alternatif bir cihaza takabilir misin televizyon gibi?

No signal diyor.

Mesaj kasmak için mesaj yazmayın. Sence Nvidia sistem ile AMD sistem aynı mı?
Zaten öyle bir şey yok arkadaşı boşverin.

Monitörü birde başka bir cihazda deneyebilme imkanınız varsa iyi olur, yoksa kasayı TV'de deneyebilirsiniz. Bu ihtimalleri de elerseniz o zaman götürün.

@342524 görünürde herhangi bir anormallik yok. Ekran kartı yerinden oynasa BIOS'u geçemezdi sistem ve USB'lere ışık gelmezdi.

Benim tahminim görüntü aktarımında bir sorun var. HDMI ile kullanıyorsun sanıyorum ve 6600'de tek bir HDMI yuvası vardır. Dediğim gibi alternatif bir cihaza takabilir misin televizyon gibi?
Deniyorum şuan,

Yeni konular

Geri
Yukarı