Çözüldü PC çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bora1907

Hectopat
Arkadaşlar merhaba yaklasik 10 saattir kafayi yemis bulunmaktayim anakartim ASUS TUF B450 M Gaming Plus. RAM'lerim 2.8 G.Skill 3600 MHz islemcim Ryzen 5 3600. PC calisiyordu fakat goeuntu gelmiyordu RAM'ler ile oynadim BIOS pili cikartip taktim bayağı ugrastim açıldı simdi kalktim basindan kapattim acmayi deniyorum calisiyor fakat goruntu gelmiyor kablolari kontrol ettim sorun yok RAM testi yaptim Windows'tan acikken PC sorun cikmadi anlamis degilim yardimci olur musunuz? Ekran kartimda sorun yok oyun oynadim 15 dk once sorunsuz bir sekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartını çıkartıp görüntü almayı deneyebilirsin, RAM lerin uçlarını temizleyip yuvalarında bulunan tozu kontrol edebilirsin. Ben de dün aynı sorunu yaşıdım, işlemci yuvasının pimleri yamulmuştu, hatta iki tanesini de ben kırdım :( Ama diğerlerini düzeltince çalıştı, yani en son ihtimal işlemci fanını kontrol edebilirsin. Ancak panik olup eskiden çalışan şeyleri bozmamaya çalış.
Arkadaşlar sorunun çözümünü söyle buldum bios pilini çıkardım dediğniz gibi 10 dk bekledim pc sıfırdan başladı tozlarını falan aldım ramin docp kapattım sonra kendim el ile azcık bir yükseltme yaptım şuanlık çalışıyor sorunsuz inşallah problem çıkmaz teşekkür ederim hepinize
Arkadaşlar merhaba yaklasik 10 saattir kafayi yemis bulunmaktayim anakartim ASUS TUF B450 M Gaming Plus. RAM'lerim 2.8 G.Skill 3600 MHz islemcim Ryzen 5 3600. PC calisiyordu fakat goeuntu gelmiyordu RAM'ler ile oynadim BIOS pili cikartip taktim bayağı ugrastim açıldı simdi kalktim basindan kapattim acmayi deniyorum calisiyor fakat goruntu gelmiyor kablolari kontrol ettim sorun yok RAM testi yaptim Windows'tan acikken PC sorun cikmadi anlamis degilim yardimci olur musunuz? Ekran kartimda sorun yok oyun oynadim 15 dk once sorunsuz bir sekilde.
Bence anakartinda sıkıntı var gibi gözüküyor anakartin pilini cikartıp 5-10 dk bekleyin

Ram'den kaynaklı da olabilir (Ramleri test etmeniz yeterli olmayabiliyor, ram yuvasında da problem olabilir).Ramlari tek tek deneyiniz, yuvalarını değiştirip deneyin.

Ek olarak bu tarz sıkıntılar genelde psu kaynaklı olabiliyor, yedekte veya deneyebileceğiniz psu varsa denemenizi öneririm.

Görüntü çıkışını başka bir erkana vermeyi denediniz mi ? benim de başıma gelmişti monitör DP porttan HDMI geçmis ter döktüm çözene kadar sizde HDMI ile deneyin isterseniz bir.

Jumper ile sifirlamayi dene.

BIOS ayarları kendini resetlemiş olabilir. Geçici olarak monitörde mi ekran kartında mı sıkıntı var diye anlamak için; Anakartınızın onboard çıkışına monitörü bağlamayı deneyin.
Monitöre görüntü gelirse BIOS ayarlarına bakın.

Debug led olan bir anakart olmadığı için anakartın kutusundan çıkan minik speaker'ı bağlayın. Buzzer diyenlerde var. Oradan kaç bip ve nasıl bir bip sesi geliyor pc açılmadığında onu kontrol edin. Zaten o ses arızanın nerede olduğunu size söyleyecek.
BIOS ayarları kendini resetlemiş olabilir. Geçici olarak monitörde mi ekran kartında mı sıkıntı var diye anlamak için; Anakartınızın onboard çıkışına monitörü bağlamayı deneyin.
Monitöre görüntü gelirse BIOS ayarlarına bakın.
3600 işlemci ile onboard VGA :) Yanlış yönlendirmeyelim lütfen.

Ekran kartını çıkartıp görüntü almayı deneyebilirsin, RAM lerin uçlarını temizleyip yuvalarında bulunan tozu kontrol edebilirsin. Ben de dün aynı sorunu yaşıdım, işlemci yuvasının pimleri yamulmuştu, hatta iki tanesini de ben kırdım :( Ama diğerlerini düzeltince çalıştı, yani en son ihtimal işlemci fanını kontrol edebilirsin. Ancak panik olup eskiden çalışan şeyleri bozmamaya çalış.

Geri
Yukarı