Çözüldü PC çalıştıktan 10 saniye sonra kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sevil1

Femtopat
Bilgisayarda daha yeni anakart ve PSU değişimi yaptım. Şimdi çalışıyor sonra geri kapanıyor.
Ne yapmak gerek?
5 saniye çalışıyor ve geri kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yani genellikle bu gibi durumlarda işlemci şüpheli oluyor. PSU'nuzu neden degistirdiniz peki?

Hocam sorununuz düzeldi mi?

Hocam eskisine ceviremezsiniz demeyeyim, eski sürümlerini internetten bulun indirin derim.

Çözüldü. Sorun ekran kartına yanlış driver güncellediğim içinmiş. DDU ile kaldırıp kurdum düzeldi.
Ekrana görüntü gelmeden kapanıyorsa kablolamaları kontrol et. Kabloları yanlış takmış ya da tam takamamış olabilirsin. İşlemciyi ya da bellekleri tam oturtamamış da olabilirsin.

Şimdi PSU veya anakart yanar diye korkuyorum çalıştırınca.

Yani benim PSU'da böyle olmuştu, duman almıştı, değiştirmiştim ama 350 400 watt arası ile. Rica etsem PSU arkasındaki watt değerini soyler misiniz?

Ben dün gece ekran kartı güncelledim. Acaba ondan mı?

Hocam ekran kartınız nedir ve hangi sürüme guncellediniz?

Yani benim PSU'da böyle olmuştu duman almıştı değiştirmiştim ama 350 400 watt arası ile rica etsem PSU arkasındaki watt değerini soyler misiniz?

230 watt.
Yani benim PSU'da böyle olmuştu, duman almıştı, değiştirmiştim ama 350 400 watt arası ile. Rica etsem PSU arkasındaki watt değerini soyler misiniz?

ATI Radeon HD 4350/4500 yazıyordu.
Bende 4350'ye güncelledim.

Ayrıca dün format attım. Sonra ekran kartı güncelledim.

Son düzenleme:
Bilgisayarda daha yeni anakart ve PSU değişimi yaptım. Şimdi çalışıyor sonra geri kapanıyor.
Ne yapmak gerek?
5 saniye çalışıyor ve geri kapanıyor.

Takılı RAM'lerin hepsini sök, güzelce bir silgi ile temizle. Eğer oksitlenme yaptıysa genelde bu şekilde çözülüyor. Etrafımdaki kullanıcıların birkaç defa başına gelmişti aynen bu olay. Aktif kullanılsalar bile bu sorun oluşabiliyor. Ya da boşta RAM slotun varsa diğerine tak. Slotta da bir sorun olabilir.

Takılı RAM'lerin hepsini sök, güzelce bir silgi ile temizle. Eğer oksitlenme yaptıysa genelde bu şekilde çözülüyor. Etrafımdaki kullanıcıların birkaç defa başına gelmişti aynen bu olay. Aktif kullanılsalar bile bu sorun oluşabiliyor. Ya da boşta RAM slotun varsa diğerine tak. Slotta da bir sorun olabilir.

Deneyip geliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı