PC çok ısınıyor

madaraqwe31

Hectopat
Arkadaşlar yeni bir sistem topladim. Paraya kiydim ve Vatan Bilgisayar'dan aldim. Eve gelir gelmez duzenli bir sekilde bilgisayari kurdum. Termal macunu olsun kablo duzeni olsun her şey cok normal ve tertipliydi. Bilgisayar açıldı driverleri falan yukledim. İlk isim CS:GO yuklemek oldu. CS:GO'ya girdim 200 250 FPS arasi gidiyordu gayet normaldi daha sonra 100 FPS derken 30'a kadar düştü ve kapandi. Sicakliktan oldugunu dusunerek MSI Afterburner indirdim ve degerleri kontrol ettim. İlk basta normal degerler ve FPS iyi giderken 5 10 dakika icinde FPS dusuyor ve kapaniyor. Kasanin icini actigimda sanki firırına girmisim gibi sicaklik yuzume vurdu.

Ekrardan termal macun yeniledim, az ve ince olmasina dikkat ettim. Tekrardan açtım oyuna girdim. Bu sefer biraz daha uzun surdu kapanması ama yine kapandi. Ekran kartida islemcide 95 100 derecelere kadar cikiyor.

Ekran kartimida islemcimide alip arkadasimin sisteminde denedim. Sorunsuz 60 65 derecelerde geziyor. Bende onun ekran karti ve islemcisini aldigimda sorun ayni. Masaustunde yarim saat durmasi bile 85 90 derecelere kadar cikiyor. Ramlarde aşırı isiniyor. Anakart kuzey guney koprusune elimi koyamiyorum. Sorun nedir anlamadim. RAM'leri de test ettim -arkadasin bilgisayarinda isinmadi.

Soğutucu tam oturmamış da olabilir işlemci için. Ekran kartı için bir şey diyemem, kasa dışında da ısınıyorsa bir garantiye görünmesi gerekli diye düşünüyorum.

Bu gibi durunlarda kullandığınız parçaların listesini/detayını vermeyi unutmayın. Açıkçası kasa kapalı dahi olsa CPU/GPU CS:GO gibi bir oyunda 100 dereceye ulaşması eğer 10yıl öncenin bileşenleri değilse pek inandırıcı gelmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı