PC değiştirince internet yavaşladı

Lengthow

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar selamlar, 2-3 gün önce Asus laptopumdan Casper marka laptopa geçiş yaptım. Asus laptopumdaki SSD'mi Casper'a taktım ve Windows 10'un sıfırlama özelliğinden yararlanıp bilgisayarı sıfırladım. Çalışmada hiçbir sıkıntı yok ancak internet inanılmaz derecede yavaş. Kablonet kullanıyorum ve önceden saniyede 2-3 mb ile indirirken şimdi 200kb/s ile indiriyorum. Hatta bazen 30-40'lara düştüğü bile oluyor. Ara ara baktığımda 700-800 civarı olduğunu görüyorum ancak genellikle yavaş. Bu ara bu bilgisayarı önceden de aynı internetle kullanıyordum gayet normaldi. Merak ettiğim şu; Acaba bilgisayarda mı sorun var, yoksa tamamen yavaşlık bu zamana mı denk geldi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver booster kullanarak sürücülere baktım, bir kaç güncelleme yaptı ancak durum hala aynı. İnterneti Wi-Fi olarak kullanıyorum.

Driver booster kullanarak sürücülere baktım, bir kaç güncelleme yaptı ancak durum hala aynı. İnterneti Wi-Fi olarak kullanıyorum.
Merhabalar. Laptopu 2. El aldıysanız adaptöründe sıkıntı olabilir. Arka kapağı açıp bir çıkarıp takin bence. Zor bir şey değil, küçük kare, iki adet kablosu var ve anakarta takılıyor. Onun dışında altın kaplamalı bir ucu var onu da takmalısınız. Kalitesizse o da sebep olabilir.

Laptopu 2. el almadım. Bilgisayar abimin evinde sabit bir şekilde duruyordu. Önceden de ben kullanıyordum bu bilgisayarı. Dediğim gibi bir sıkıntı yaşamıyordum önceden bu bilgisayar bende iken.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı