PC donuyor ama mouse imleç hareket ediyor

GraveKeeper

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC internette gezerken, masaüstünde dolanırken vs. donuyor ama mouse imlecini hareket ettirebiliyorum. SSD yazma hızım 30 mb/s çıktı. Yeni SSD sipariş verdim. Sizce sorunum düzelir mi?

Bende aynı sorunu yaşıyorum daha yeni temiz kurulum yaptım SSD ve HDD eskiden sağlamdı tekrar bakmadım ama ben sorunumun ekran kartında olduğunu düşünüyorum DDU ile silip tekrardan yükledim şimdi bakıyorum eğer tekrar böyle bir sorun yaşarsam HDD ve SSD testi yapacağım bende bu sorunu çözerseniz beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Bende aynı sorunu yaşıyorum daha yeni temiz kurulum yaptım SSD ve HDD eskiden sağlamdı tekrar bakmadım ama ben sorunumun ekran kartında olduğunu düşünüyorum DDU ile silip tekrardan yükledim şimdi bakıyorum eğer tekrar böyle bir sorun yaşarsam HDD ve SSD testi yapacağım bende bu sorunu çözerseniz beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Dostum sorunumu yeni SSD alarak çözdüm. Şu ana kadar hiç bir şekilde donma yaşamadım.

SSD sağlık testi falan yaptınız mı bende de Samsung 980 SSD'si var kendi uygulaması ve HD Tune programı mevcut ikisindende bir test yapıp bende dediğiniz gibi bir bakayım teşekkür ederim.
Evet sağlık testi yaptığımda %94 gözüküyordu. Ama yazma hızı 30mb/s geçmiyordu. Bugün yeni SSD geldi üzerine windows kurdum. Ve şuan hiçbir şekilde donma yaşamadım. Ve bilgisayar eskisine göre daha hızlı (7 saniyede masaüstünü görüyorum)

Açıkçası bende SSD Samsung Magician üstünden short testler yaptım sağlıklı gözüküyor ama dediğiniz gibi bir de extended yapıp benim ekran kartı olduğunu düşünme sebebim ise dün mouse hareket ederken ekran donmuştu monitorü bir kapat aç yaptım DisplayPort sinyal yok hatası aldığım için ekran kartından şüpheleniyorum bende neyse değerli bilgileriniz için teşekkür ederim iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı