Çözüldü PC donuyor ve mavi ekran vermeden restart atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

özgürx25

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8x2 3200mhz gskıll ram
SSD veya HDD modeli
500 gb wd m2 ssd
Ekran kartı
nvıdıa geforce 2060 super ventus gp oc 8gb
Anakart
b450 gamıng plus max
İşlemci
ryzen 5 3600
PC'yi açınca biraz sonra FPS düşmesi yiyorum. 300 FPS alan PC 50 60 oluyor ve ekran takılıyor siyah ekran oluyor bazen oyunda ekran takılıyor müdahale edemiyorum hiçbir şekilde daha sonra bekliyorum düzelsin diye ancak ya kendisi restart atıyor ya da ben kasanın tuşuna basmak zorunda kalıyorum. Altığım hatalar şunlar;
DistributedCOM 10016
Kernel Event 41 arada bir bu çıkıyor
Service Control Manager 7000
Uygulamaya özgü izin ayarları
{2593F8B9-4EAF-457C-B68A-50F6B8EA6B54}
CLSID'sine ve
{15C20B67-12E7-4BB6-92BB-7AFF07997402}
APPID'sine sahip COM Sunucu uygulaması için, Yok SID (Yok) uygulama kapsayıcısında çalışan LocalHost (LRPC Kullanan) adresindeki SID değeri (S-1-5-21-4066380748-1054585546-3924956393-1001) olan OZGUR\ÖZGÜR PC kullanıcısına Yerel Etkinleştirme izni vermiyor. Bu güvenlik izni, Bileşen Hizmetleri yönetim aracı kullanılarak değiştirilebilir. Bu hatayı alıyorum 10016 hatası yardım eder misiniz ilk kez blog açtım da hiç anlamam bu konulardan

Çözüm
Bence sat gitsin bilgisayarı. Ama yardimci olabilmek için ugrasiyorum. Kargoya vermeden once resimlerini çek ve anlaşmalı kargo ile gönderim yap. Yetkili servisle konus sana yardimci olurlar.

Sorunu çözdüm.

Uyku modunu kapattım ve HDD bekleme süresini 0 yaptım, maksimum performansa aldım, hızlı başlattı kapattım, çözüldü.
İslemciyi ve ekran kartını stress testi yaparak sicakliklarini kontrol edin. Buyuk ihtimalle sorununuz çözülür. Fazla isindiginda kendini korumaya alir ve anlattiginiz gibi ilk baslarda 300 verir sonra bu düşer ve bir anda kapanir.

İslemciyi ve ekran kartını stress testi yaparak sicakliklarini kontrol edin. Buyuk ihtimalle sorununuz çözülür. Fazla isindiginda kendini korumaya alir ve anlattiginiz gibi ilk baslarda 300 verir sonra bu düşer ve bir anda kapanir.

İşlemcinin CS de ısınacağını sanmıyorum çünkü sıvı soğutma aldım. Ekran kartım da maksimum 65 derece falan oluyor. Ama diğer oyunlarda da aynı hatayı alıyorum. Oyun bir anda takılıyor aldığım çok hatalar var alta olay kimliklerini yazıyorum;
Distributedcom 10016.
Uygulamaya özgü izin ayarları.
{2593F8B9-4EAF-457C-B68A-50F6b8EA6b54}
Clsıd'sine ve.
{15C20B67-12E7-4BB6-92bb-7aFF07997402}
Appıd'sine sahip com sunucu uygulaması için, yok sıd (yok) uygulama kapsayıcısında çalışan localhost (lrpc kullanan) adresindeki sıd değeri (s-1-5-21-4066380748-1054585546-3924956393-1001) olan OZGUR\ÖZGÜR PC kullanıcısına yerel etkinleştirme izni vermiyor. Bu güvenlik izni, bileşen hizmetleri yönetim aracı kullanılarak değiştirilebilir.

Lsa (lsasrv) 6155.
Lsa paketi beklendiği gibi imzalanmadı. Bu, credential guard.
Packagename: Tspkg ile beklenmeyen davranışlara neden olabilir?

Whea-logger 18 bu hatada şu yazıyor:
Çok önemli bir donanım hatası oluştu.

Bileşen tarafından bildirilen: İşlemci çekirdeği.
Hata kaynağı: MACHINE_CHECK_EXCEPTION
Hata türü: Cache hierarchy error.
İşlemci apıc kimliği: 10.

Wininit 15 bu hatada da bu yazıyı alıyorum:
Credential guard ve/veya vbs anahtar yalıtımı yapılandırılmış ancak güvenli çekirdek çalışmıyor. Bunlar olmadan devam ediliyor.

Kernel Power 41.
Sistem düzgün kapatılmadan yeniden başlatılmış. Bu hatanın nedeni sistemin yanıt vermeyi durdurması, kilitlenmesi veya beklenmeyen bir şekilde güç kaybına uğramış olması olabilir.

Olay görüntüleyicisinde aldığım sonradan çıkan hatalar bunlardır. Hataları çözmeye çalıştım PSU'dan ve işlemciden kaynaklı olabileceğini söylediler. Ben stress testi yaptım dediğiniz gibi sistem kapanmadı, GPU 74 dereceye çıktı işlemci 65 oldu ve sistem kilitlenmedi kilitlenseydi PSU bozuk derdim fakat güç altında sıkıntı olmadı oyunda Alt+Tab atıyorum, oyunu oynuyorum sonra kendi kendine takılıp kendisi mavi ekran vermeden direk anakart ışığını yakıyor ve yeniden başlıyor hiç dokunmuyorum bir daha giriyorum olay görüntüleyicisine aynı bu hatalar devam ediyor PC'yi garantiye yollamam gerekir mi? Garantisinin bitmesine 17 gün kaldı 2 yıllık garantiden 17 gün yani. Ne yapmalıyım hocam cevap veren arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ekran fotoğraflarını da paylaştım arkadaşlar.
Vatandan aldım sistemi bu arada pek güvenemiyorum ilgileneceklerine.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    167,7 KB · Görüntüleme: 86
  • 3.png
    3.png
    170,8 KB · Görüntüleme: 80
  • 4.png
    4.png
    169 KB · Görüntüleme: 55
  • 5.png
    5.png
    166,8 KB · Görüntüleme: 49
  • 6.png
    6.png
    168,3 KB · Görüntüleme: 70
  • 7.png
    7.png
    167,9 KB · Görüntüleme: 47
  • 8.png
    8.png
    168,9 KB · Görüntüleme: 40
  • Adsız.png
    Adsız.png
    174 KB · Görüntüleme: 105
Paylaştığıniz kodlar ile pek bilgim yok ama donanim arizasi olduğu belli. Sivi sogutucunuz olabilir ama islemci ile termal sıvı ömrünü doldurmuş veya görevini yapmayabilir. CS de hatta YouTube'dan video izlerken bile bu durumu yasayabilirsiniz. Baska bir şey maalesef aklima gelmiyor.

Yerinde olsam en kisa sürede garantiye gönderirim, hem arizadan ötürü hem de gerekli bakimi yapmalari için. Geç kalırsanız cebiniz yanabilir.

Paylaştığıniz kodlar ile pek bilgim yok ama donanim arizasi olduğu belli. Sivi sogutucunuz olabilir ama islemci ile termal sıvı ömrünü doldurmuş veya görevini yapmayabilir. CS de hatta YouTube'dan video izlerken bile bu durumu yasayabilirsiniz. Baska bir şey maalesef aklima gelmiyor.

Yerinde olsam en kisa sürede garantiye gönderirim, hem arizadan ötürü hem de gerekli bakimi yapmalari için. Geç kalırsanız cebiniz yanabilir.

Ben bilgisayarı götüreceğimde kargoda falan daha kötü olur mu yollarlarsa İstanbul'a ben Antalyadayım kargoda başına bir şey gelirse daha çok masraf açılır diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

Bence sat gitsin bilgisayarı. Ama yardimci olabilmek için ugrasiyorum. Kargoya vermeden once resimlerini çek ve anlaşmalı kargo ile gönderim yap. Yetkili servisle konus sana yardimci olurlar.

Sorunu çözdüm.

Uyku modunu kapattım ve HDD bekleme süresini 0 yaptım, maksimum performansa aldım, hızlı başlattı kapattım, çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum aynı sorunları yaşıyorum pc oyunun ortasında no signale düşüyor bazen yeniden başlıyor bazen power tuşundan kapatıp açmam gerekiyor sorunu tam olarak nasıl çözdün ?

Yeni konular

Geri
Yukarı