PC ekran kartı soketindeki mandal kırıldı

yilmazefebcir

Picopat
Daha fazla  
PC ekran kartı soketindeki mandalı kırdım sizce bir şey olur mu?
Ama vidayı bayağı sıktım ekran kartı yukarı bakıyor.

Hocam küçük kartlarda sıkıntı olmaz ama ileride büyük kart alırsanız PCI soketinize zarar verebilir veya ekran kartınızın soketini kırabilirsiniz. 200-300 TL'ye ekran kartı tutucular var piyasada, onlardan almakta fayda var. Eğer bütçeniz varsa riser Kit'i alabilirsiniz.

Hocam küçük kartlarda sıkıntı olmaz ama ileride büyük kart alırsanız PCI soketinize zarar verebilir veya ekran kartınızın soketini kırabilirsiniz. 200-300 TL'ye ekran kartı tutucular var piyasada, onlardan almakta fayda var. Eğer bütçeniz varsa riser Kit'i alabilirsiniz.

Maalesef bütçem yok ben peki GT 220 ile 1 ay kullansam sonra RX 550'e geçince ekran kartı tutucu alsam sorun olur mu?

Bu olur mu hocam?

Hocam biliyorum GT 220 ile sorun olmuyacağını ama güven vermiyor ben en iyisi yarın sipariş edeyim hem RX 550 geldiğinde direk takarım.

Hiç sorun çıkarmayacağını garanti edebilirim. Hem zaten o mandal, kartı sokette tutmaya yarıyor yani aşağıya doğru düşmesini engellemiyor.

Geri
Yukarı